Фекир главен во нападот

Францускиот интернационалец од редовите на шпанскиот прволигаш Бетис од Севилја, Набил Фекир, е најновата желба на сопствениците на најбогатиот фудбалски клуб на денешницата, англискиот...

Бензема и Кејн не се само стрелци

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо ги пофали напаѓачите на Реал Мадрид и на Тотенехм, Карим Бензема и Хари Кејн. Малку ми е жал што...

ФИФА и УЕФА ги убиваат фудбалерите, ова е премногу

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги критикуваше ФИФА и УЕФА за густиот натпреварувачки календар. Тие убиваат фудбалери, ова е премногу. Од почетокот на...

Сакаме да ги освоиме Ла Лига и ЛШ

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен изјави дека сака да се доигра сезоната во Ла Лига и Лигата на шампионите и неговиот клуб да дојде...

Мурињо е убеден дека Деле Али ќе остане во Тотенхем

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо е убеден дека Деле Али може да остане со „петлите“ и оваа сезона. Португалскиот стручњак го повика англискиот репрезентативец...

Доби суспензија од една година поради секс-скандал

Актуелниот НБА вицешампион Бостон го суспендираше својот прв тренер Име Удока (45) за целата претстојна сезона 2022/23 поради „кршење на клупската политика“. Удока имаше...

Пред почетокот на сезоната сите спортисти ќе се тестираат за Ковид-19

Министерот за здравство Венко Филипче денеска информираше дека на состанок, претставници од Фудбалската федерација на Македонија и членовите на Комисијата за заразни болести донеле...

Суспендирана светската шампионка на 400 метри

Светската шампионкаво атлетика на 400 метри Салва Еид Насер привремено е суспендирана, бидејќи одбила да се тестира на анти-допинг тестовите. Наср се соочува со...

За Томпсон нема место во кревето на Клое

За кошаркарот на Кливлен Кавалирс, Тристан Томпсон, повеќе нема место во креветот на Клое Кардашијан, една од најсексапилните старлети во светот, која во последно...

Конте стои на тенок мраз

Близок извор до таборот на италијанскиот калчо гигант Интер откри дека клупските челници ја разгледуваат и опцијата да стават крај на соработката со шефот...

ФМП претрпе нов пораз во БИБЛ лигата

Екипата на Академија ФМП го претрпе и четвртиот пораз на исто толку одиграни натпревари во БИБЛ лигата, откако овој пат претрпе пораз на гости...

Неимар ја посакува Аргентина во финалето на Купот на Америка

Бразилскиот напаѓач Неимар објави дека сака да игра со Аргентина во финалето на Купот на Америка. Сакам да се сретнам со Аргентина, ќе навивам...

Димитријевиќ го победи Вајли во македонската пресметка

Македонските кошаркарски репрезентативци Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли се сретнаа во шпанското кошаркарско првенство. Помладиот од кошаркарите (Нено) со својот Хувентуд славеше на гостувањето...

Премиерлигата до судиите: Почесто користете ги ВАР мониторите

Раководството на англиската Премиер лига со совет до судиите за почесто користење на ВАР мониторите покрај теренот при носење на одлуките за доделување на...

ФОТО: Македонија ЃП ја продолжи победничката низа

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров ја продолжија серијата победи во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), совладувајќи ја на домашен терен попладнево штипска Брегалница со...

Манчестер Ј. започна истрага поради упадот на навивачите на „Олд Трафорд“

Раководството на Манчестер Јунајтед не е задоволно од реакцијата на редарите по однесувањето на навивачите кои не дозволија да се одигра натпреварот со Ливерпул...

ВТА сезоната почнува на петти јануари

Новата тениска сезона во женска конкуренција ќе започне на петти јануари наредната година со турнир во Абу Даби, соопштија од ВТА. Квалификациите за...

Победи за домашните екипи на првите три средби од 15.коло во...

Во Првата македонска кошаркарска лига викендов на распоредот се натпреварите од 15. коло. На трите досега завршени дуели се радуваа екипите домаќини. Резултати: Гостивар – МЗТ...

Тод Боли и официјално нов сопственик на Челзи

Откако сите детали беа усогласени минатата недела, англискиот фудбалски гигант Челзи денеска и официјално премина во сопственост на американски конзорциум на чело со бизнисменот...

Пакета е летен приоритет

Актуелниот шампион на Португалија, тимот на Бенфика, ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на бразилскиот интернационалец од...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети