Излегоа на виделина порно – фотките на американска кошаркарка (Фото +18)

Минатата година ја освои шампионската титула во WNBA лигата со Сијетл, а оваа 2019-та кошаркарската Алиша Кларк ќе ја памети по тоа што на...

Ракометарите на Вардар не зеле плата девет месеци, а ќе играат...

„Црвено - црните“ во четвртфиналето од Лигата на шампионите го елиминираа унгарскиот шампион Пик Сегед, а тренерот Робето Гарсија Парондо истакна дека е горд...

Пастор фрустрациите ги истури врз Парондо (Видео)

Тренерот на унгарскиот ракометен шампион ПИК Сегед, Хуан Карлос Пастор не го поднесе спортски поразор во четвртфиналето па вербално го напдна својот поранешен ракометар,...

Црвен дрес за Нерес

Европскиот клупски вицешампион, тимот на Ливерпул, е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на холандскиот гигант Ајакс, Давид...

Марко Јариќ конечно ја заборави Адријана Лима

Славниот кошаркар, Марко Јариќ, веќе година дена ужива во љубовта со атрактивна манекенка која ја крие од очите на јавноста.Откако се разведе од поранешниот...

И Солскер им се смее колку се лоши

Со бодот кој го освоија на гостувањето кај новиот второлигаш, тимот на Хадерсфилд, фудбалерите на Манчестер Јунајтед и официјално останаа без пласман во Лигата...

Корпа од Матијас де Лигт

Раководните лица на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Јунајтед, пред неколку дена биле информирани дека централниот дефанзивец на Ајакс, Матијас...

Конечно можам да мислам само на тенисот

Младиот германски тенисер, Александар Зверев, призна дека во последните неколку месеци имал приватни проблеми, но додаде дека сега е целосно подготвен за предизвиците кои...

Можеше барем да ми каже: „Бакни ми го газот, јас си...

Еден од најдобрите кошаркари во светот, Леброн Џејмс, ја опиша ситуацијата во Лос Анџелес Лејкерс откако долгогодишниот претседател на клубот, Меџик Џонсон, решил да...

Стриптизерки ги загреваа кошаркарите на Спартак и Самара

Неодамна завршеното финале во руската Суперлига меѓу Спартак од Санкт Петербург и Самара, кое гостите ја добија серијата со 2-1, мина во сенка поради...

Премиерлигашки дуел за Ло Селсо

Ривалите од англиската Премиер лига, Тотенхем и Евертон, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на стандардниот првотимец...

Србија може да ни го украде златото на СП во Кина

Легендарниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант, смета дека постојат големи шанси САД да остане без златен медал на претстојниот Мундобаскет во Кина.Коби...

Ќе тренирам италијански клуб

Трофејниот италијански стручњак, Антонио Конте и официјално потврди дека ќе се врати во тренерските води пред почетокот на новата клупска сезона.Поранешниот предводник на Јувентус...

Меси има само една слабост, која само јас ја знам

Најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, за противник во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони го доби каталонскиот гигант Барселона, кој...

Меси е од друга димензија

Првиот човек на каталонскиот гигант Барселона, Жозеп Марија Бартомеу, смета дека аргентинскиот интернационалец Лионел Меси заслужува повеќе од „Златна топка“.Според него, капитенот на Барса...

Две понуди за Дибала

Близок извор од таборот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, откри дека клупските челници се седнати на преговарачката маса со раководните лица...

Бакајоко го почести Гатузо со е*и се!

Последниот натпревар од 35. коло во италијанската Серија А, помеѓу екипите на Милан и Болоња, заврши со минимален триумф на „росонерите“ од 2:1. Освен...

Зи-Зу ја дозна цената на Азар

Зинедин Зидан веќе ја засили одбраната на Реал (М) откако за 50 мил. евра беа осигурани услугите на стандардниот првотимец во дресот на Порто,...

Силва главен во нападот

Англискиот премиерлигаш Вулверхемптон најверојатно ќе биде следната дестинација на репрезентативецот на Потугалија, Андре Силва. Младиот напаѓач моментално настапува како позајмен играч во дресот на...

Роналдо го спаси Јуве од испаѓање

Фамилијата на најголемата ѕвезда во дресот на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Кристијано Роналдо, честопати знае да ги користи и социјалните мрежи. Додека неговата поубава...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО