test

Му го пресековме гркланот и го фрливме во ѓубре

Планетарниот популарен боксер Рајан Гарсија, кого на социјалната мрежа Инстаграм го следат над 10 милиони луѓе, неодамна имаше низа вознемирувачки објави. Фановите се загрижени,...

Вратата се отвора, јас ги спуштам гаќите

Голема бура во јавноста предизвика последната изјава на хрватската атлетичарка Сандра Перковиќ околу допинг-контролите. Олимписката шампионка во фрлање диск од Игрите во Лондон во...

Ѓоковиќ во Црна Гора вечерал за 16 евра, а бакшишот што...

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, ужива на заслужен одмор во Црна Гора. Српскиот ас се однесува крајно скромно и луѓето се воодушевени од него. -...

Една девојка со која бев во лифтот од мене побара…

Чави Хернандез направи фантастичен потег минатото лето кога одлучи да го земе Ламин Јамал со првиот тим на Барселона, а тинејџерот максимално ја искористи...

Ма каква Германија, животот е во Македонија

 Животот е тука, бидејќи јас сум од Германија и пораснав со многу правила, правила..., а тука научив да уживам во животот, бидејќи сите ние...

Пет години живееше двоен живот, но најпосле е разоткриен

Мароканскиот голман. Јасин Боуно, се најде во центарот на вниманието на фудбалската јавност. Причината не е баш фудбалот, туку тоа што пет години е...

Објави дека е геј, па доби седумгодишна суспензија 

Максен Бровил (25) во декември 2022 година јавно објави дека е геј и дека е во врска со друг француски тенисер Фабиен Ребул (28)....

Беше најскап во светот, пред него трепереше и Ибра, а сега...

Повеќе од две години е без тренерска работа, но, тој не сака да губи време. Некогаш најскапиот дефанзивец на светот има нова пасија и...

Македонија има чудо од дете кое дрибла како Лионел Меси

Никогаш претходно македонската фудбалска репрезентација не била толку близу до пласман на Светско првенство, но за реализација на оваа цел „црвено-жолтите“ ќе имаат исклучително...

Специјалци го евакуираа Јокиќ, Србинот едвај спаси жива глава (ВИДЕО)

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ со Денвер ја освои првата шампионска титула во историјата на Нагетс во НБА-лигата, а потоа следуваше голема славеничка парада. Српскиот...

Јелена Ѓоковиќ со трогателна порака се прости од навивачката на Новак:...

Падма Раџаб, една од најпознатите навивачки на Новак Ѓоковиќ, почина на 45-годишна возраст. Од неа, меѓу другите, преку Твитер се прости и Јелена Ѓоковиќ. https://twitter.com/jelenadjokovic/status/1684842170287538176?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1684843002643046400%7Ctwgr%5E82f004c73e66df5e3cd1806c00e91cb47efb949f%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cdm.me%2Fzabava%2Fshowbiz%2Fjelena-dokovic-se-dirljivom-porukom-oprostila-od-tragicno-preminule-novakove-obozavateljke%2F „Моето...

Го стрелаше „свекорот“ со поглед, камерите се снимија (Видео)

Уште кога беше објавено дека грчкиот тенисер Стефанос Циципас и шпанската тенисерка Пола Бадоса се во врска, може да се каже дека веќе „иџлегоа...

Организаторите на Вимблдон на полноќ му соопштија лоши вести на Ѓоковиќ

Повторно проблеми на Вимблдон! Овој пат дождот не направи хаос, туку самиот турнир реши на полноќ на Новак Ѓоковиќ да му ја пренесе веста...

Крај на кариерата за Новак Ѓоковиќ?!

Интересен текст објавија медиумите во Србија, поврзан со документарниот серијал „Novakove neispričane piče“ во кој, меѓу другите, зборуваше и Срѓан Ѓоковиќ, таткото на моментно...

Ме задоволуваше во креветот и ми збореше дека е Господ

Ако гледате на Википедија, тогаш лесно ќе дојдете до заклучок дека Жозе Мурињо е совршен господин кој повеќе од 30 години е во брак...

Нека умре Новак Ѓоковиќ, готов е за петнаесет минути!

„Испратете го Ѓоковиќ во лудница,  нека умре“, извикуваа тренерите на италијанскиот тенисер Лоренцо Музи, од ложата на централниот терен, за време на нивниот меѓусебен...

Марсело ќе остане во Реал и следната сезона

Одбранбениот фудбалер Марсело ќе помине уште една сезона во Реал Мадрид. Бразилецот ја контактираше управата на клубот за да ја разјасни ситуацијата по информациите...

Мајами доби „метла“ од Милвоки

Кошаркарите на Мајами се елиминирани без ниту една победа на стартот од плејофот во НБА лигата. Тие беа целосно немоќни во првото коло од...

Не можам да застанам на патот на некој кој добил повик...

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскер призна дека не се мешал во заминувањето на двајца играчи во репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска...

Варан достапен за Јунајтед

Шпанскиот гигант Реал (М) планира да стави крај на соработката со францускиот интернационалец Рафаел Варан. Централниот дефанзивец има договор со „кралскиот клуб“ до 2022...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети