Лев за Бундеслигата: Играчите се толку ентузијасти како 80.000 гледачи да...

Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев го сподели своето мислење за продолжување на германското првенство по пандемијата на коронавирус. – Фудбалот сега се разликува...

Клубовите во Ла Лига ќе ги продолжат колективните тренинзи на 1...

Екипите од Шпанското фудбалско првенство в понеделник, на 1 јуни, ќе можат да продолжат со колективни тренинзи.Ла Лига доби дозвола од Министерството за здравство...

Тетовските фудбалски прволигаши се тестираа за КОВИД-19

Тестирања за Ковид 19 денес беа извршени за фудбалери на двата тетовските прволигаши Ренова и Шкендија. На фудбалерите им беа земени брисеви согласно протоколите...

Познат датумот за рестарт на НБА лигата 

Откако зврши состанокот меѓу комесарот Адам Силвер и претставници на тимовите, беше констатирано дека НБА лигата ќе продолжи на 31 јули.НБА лигата беше прекината...

Одбојкарката која ве маѓепса пред неколку години денес не личи на...

Одбојкарската репрезентативка на Доминиканска република, Винифер Фернандез, го привлече вниманието на многу мажи.Нејзините фотографии и видеа од натпреварите ги преплавија социјалните мрежи, а многумина...

Вардарци ги стартуваа тренинзите за продолжението на сезоната (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лидерот во Првата македонска лига, екипата на Вардар, стартуваше со подготовки за продолжението на сезоната која беше прекината поради пандемијата на коронавирус.„Црвено-црните“ утринава го...

Марсело: Сите со нетрпение го чекаме првиот натпревар по паузата

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело, рече дека тој и неговите соиграчи едвај чекаат да продолжи сезоната во Шпанија-2019/20, претходно прекината поради пандемијата на коронавирус. –...

Холанѓаните чекаа 35 години и на крајот им се урна сонот

Љубителите на Формула 1 имаат уште една причина за незадоволство, откако организаторите на трката за Големата награда на Холандија беа принудени од безбедносни причини...

Романтика на плажа, а потоа фраерот повраќа и трча поради пролив!

Познатата тенисерка Ежени Бушар неодамна реши да се вклучи во хуманитарна акција, а потоа, природно се наметна една приказна за љубовните состаноци. Еден „сејт“...

Ачерби ќе биде верен до 2024 година

Лацио е во преговори да го продолжи договорот со дефанзивецот Франческо Ахерби. Новинарот Николо Скира објави дека римјаните се надеваат дека ќе го продолжат договорот...

Двајца кандидати за местото на Вујовиќ во ППД Загреб

По заминувањето на контроверзниот ракометен стручњак Веселин Вујовиќ од клупата на хрватскиот ракометен шампион ППД Загреб, челниците на клубот тргнаа во потрага по нов...

„КПМГ“ откри кој е најскапиот фудбалски клуб на денешницата

Интернационалната ревизорската компанија „КПМГ“ состави список со најскапи фудбалски клубови во Европа во 2020 година.Првото место на рангирањето го зазеде Реал (М), чија вредност...

Часовите пред меч со Надал на РГ се вечност

За доминацијата на шпанскиот тенисер Рафаел Надал на Ролан Гарос и не треба да се зборува многу.  Дури инеговиот надимак „крал на земјата“ говори...

Флорентино прва летна аквизиција

Големиот талент од редовите на актуелниот шампион на Португалија, тимот на Бенфика, Флорентино Луис, ќе биде првата летна аквизиција на италијанскиот калчо гигант Милан.Раководните...

Ќе има „Фајнал фор“ и во Лигата на шампиони!

Европската фудбалска асоцијација сака да ја продолжи Лигата на шампиони на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналната рунда.Според „Скај Спортс Италија“...

Дефиниран наследникот на Коста

Колумбискиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Аталанта, Дуван Запата, е најновата желба на трофејниот тренер на шпанскиот гигант Атлетико (М), Диего Симеоне.Аргентинскиот стручњак...

Секоја недела не е*ат мафијаши

Препукувањата на релација Евролига - Панатинаикос никако да престанат. Овој пат тимот од Атина најави дека ќе се откаже од учеството во Евролигата и...

Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија.Да бидам искрен, од моментот кога Бундеслигата започна...

Нема да се трча маратоно во Бостон

Бостонскиот атлетски маратон кој требаше да се одржи во април, а заради пандемијата со коронавирусот е променет за септември, откажан е првпат во својата...

Џиро ќе се одржи со публика

Организаторите на велосипедската трка  Џиро д‘ Италија, соопштија дека планираат натпреварувањето да го одржат со публика покрај патеките.-Конечната одлука ќе ја донесат локалните и...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО