Free Porn
xbporn

Германското контраразузнавање ќе бара врски меѓу десничарските партии и Русија

Германската служба за внатрешно разузнавање испитува можни врски меѓу десничарските партии во земјата, вклучувајќи ја и антиимиграциската партија Алтернатива за Германија (АфД) и Русија,...

„Санкциите од пеколот“ повторно на маса во американскиот Сенат

Петмина американски сенатори, демократите Боб Менендез, Бен Кардин и Џин Шејхин и републиканците Линдзи Грем и Кори Гарднер, синоќа во Конгресот поднесоа предлог закон...

Шефот на белгиското воено контраразузнавање обвинет за шпионажа за Русија

Шефот на военото контраразузнавање на Белгија Клемент Ванденберг е привремено суспендиран од должноста поради обвинение за шпионажа во корист на Русија, пишува весникот „Де...

ЕП ја осуди „непропорционалната“ употреба на сила од француската полиција против...

Европскиот парламент ја осуди употребата на „непропорционална” сила од страна на полицијата во протестите на „жолтите елеци“, во резолуција поттикната од француската дебата за...

ОН: Гладот во Јемен се заканува да убие цела генерација

Војната во Јемен е проследена со хуманитарна катастрофа од огромни размери. Стотици илјади луѓе починаа од глад, милиони луѓе се прегладнети. Најмногу погодени се...

Поранешна американска контраразузнавачка пребегна во Иран

Поранешна американска контраразузнавачка Моника Елфриде Вит обвинета е за откривање на тајни информации на Техеран. Таа пребега во Иран откако го открила кодното име...

Пораст на антисемитизмот во Германија во 2018 година

Германскиот Централен совет на Евреите повика на акција откако беше објавен изештајот во кој се наведува дека има пораст на антисемитистичките напади во земјата. Претседателот...

Во Сирија се предале повеќе од двеста борци на ИД

Екстремисти од Исламска држава, меѓу кои и многу странци, им се предадоа на арапско-курдските сили во источниот дел на Сирија со што ги доведоа...

Девет причини поради кои САД можат да ѝ објават војна на...

Голем стап – така претседателот Рузвелт ја нарече  империјалистичка политика на САД кон Латинска Америка, што беше во зародиш. Тој ја употреби оваа фраза...

Италијанскиот град Бари ќе им плати на своите граѓани ако дојдат...

Градот Бари е прв во Италија, кој ќе им плаќа на граѓаните да одат на работа со велосипед. Градоначалникот на Бари Антонио Декаро планира да...

Рекордни снежни врнежи во Москва, откажани повеќе од 70 летови

Рекордни снежни врнежи денеска ја зафатија Москва. Улиците и спомениците во руската престолнина беа прекриени со снег, а десетици летови беа откажани од главниот...

Швеѓаните им даваат на вработените одмор за да започнат сопствен бизнис

Швеѓаните имаат право да земат одмор во компанијата во која работат, со цел да се обидат да почнат свој сопствен бизнис. Според шведските закони,...

Меј: Нема одложување на брегзит, 29 март ја напуштаме ЕУ

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека нејзината Влада не го променила својот став и оти не сака да го одложи датумот за брегзит-...

Понижување или живот: Жените во Конго принудени да платат со секс...

Жените во Демократската Република Конго кои сакаат да ја примат експериментална вакцина во време на втората најголема епидемија на ебола досега се сексуално експлоатирани,...

Теорија на заговор разоткриена по 70 години: Дали Рудолф Хес навистина...

Човекот кој во 1987 година се обеси во берлинскиот затвор Шпандау, на 93-годишна возраст, навистина бил Рудолф Хес, некогашниот заменик водач на Третиот рајх,...

Теорија на заговор разоткриена по 70 години

Човекот кој во 1987 година се обеси во берлинскиот затвор Шпандау, на 93-годишна возраст, навистина бил Рудолф Хес, некогашниот заменик водач на Третиот рајх,...

Сорос: ЕУ ќе се распадне како Советскиот Сојуз

Доколку ЕУ не се разбуди и не ги препознае внатрешните и надворешните закани, ќе заврши како Советскиот Сојуз, изјави милијардерот Џорџ Сорос, алудирајќи на...

Каталонските лидери пред суд: Пресудата е одамна донесена!

Демонстранти ги блокираа автопатиштата во Каталонија во вторникот пред почетокот на судењето на 12 каталонски сепаратисти во Мадрид, обвинети по повеќе точки, меѓу кои...

Опозицијата во Венецуела подготвува протест

Венецуелската опозиција планира уште протести со цел да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според претседателот Николас Мадуро е...

ОН бараат од Белгија да се извини за колонијалното минато

Експертска група на Обединетите Нации смета дека Белгија треба да им се извини на Африканците за колонијалните злосторства, јави дописничката на МИА од Брисел. Експертската...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети