Free Porn
xbporn

Кил и Алборг директно во четврт-финалето во ЛШ

Екипата на Алборг се пласира директно во четврт-финалето од Лигата на шампионите, откако одигра нерешено на домашен терен, со Киелце, 35:35 и ја задржа...

Нула за Еурофарм Пелистер во ЛШ: Тоа е иднината на нашиот...

Македонскиот ракометен шампион, Еурофарм Пелистер, го заврши настапот во Лигата на шампионите со пораз на гостувањето кај Колштад, со 34:27 (17:13). Избраниците на Бранислав...

Новиот селектор го избрака играчот кој на Вардар му донесе европска...

Хрватската ракометна федерација донесе нов селектор, а еден од најскапите  стручњаци во светот Ислаѓанецот Дагур Сигурдсон, веднаш направи големи промени. Првиот список што го...

Не дојдов во Нексе за да бидам втор

Хрватскиот ракометен вицешампион Нексе од Нашице, официјално го постави за нов тренер легендарниот Веселин Вујовиќ, кој ќе се обиде да го симне Загреб од...

Ми требаат играчи што ќе се борат

Исланѓанец Дагур Сигурдсон е новиот селектор на ракометната репрезентација на Хрватска. Него денеска ќе го претстават челниците на Хрватската ракометна федерација, поточно претседателот Томислав...

Хрватските ракометари добија нов селектор

Исланѓанец Дагур Сигурдсон е новиот селектор на ракометната репрезентација на Хрватска. Него денеска ќе го претстават челниците на Хрватската ракометна федерација, поточно претседателот Томислав...

Хорват се врати во Загреб

Хрватскиот ракометар Златко Хорват (39) се врати во Загреб, потврдија од клубот на друштвените мрежи. Легендарното крило на хрватската репрезентација помина 25 години во...

Алборг го најде новиот тренер

Екипата на Алборг следната сезона ќе има нов предводник, откако актуелниот тренер Стефан Мадсен одлучи предвреме да си замине од тренерската функција. Раководството на Алборг...

Веселин Вујовиќ се врати во хрватскиот ракомет

Црногорскиот ракометен стручњак Веселин Вујовиќ, се враќа во хрватскиот клупски ракомет и тоа на клупата на вицешампионт Нексе, со кој и официјално потпишал договор. Тој...

Момир Илиќ ја одби Србија

Поранешниот српски ракометен репрезентативец Момир Илиќ, ја одбил понудата да стане нов селектор на српската репрезентација. Илиќ наводно разговарал со претседателката на Ракометната федерација...

ФОТО: ПСЖ е преголем залак за Е.Пелистер

Сосема очекувано, францускиот гигант ПСЖ се покажа како преголем залак за актуелниот шампион на Македонија во ракомет, тимот на Пелистер Еурофарм. „Зелено-белите“ дадоа се...

Бенфика се ослободи од скапиот Јенсен

Екипата на Бенфика, во која настапува репрезентативецот на Македонија, Филип Талески, полека се ослободува од скапите ѕвезди. По Јуав Ламбросо и Петар Ѓорѓиќ, кој...

Стефан Додиќ загуби 30 проценти од мускулната маса

Само што заигра во црвено-белиот дрес на Војводина, еден од најголемите таленти на српскиот ракомет Стефан Додиќ е приморан повторно да паузира. Сè уште...

Дагур Сигурдсон седи на две столици

Исландскиот ракометен тренер Дагур Сигурдсон, официјално поднесе оставка од функцијата селектор на јапонската ракометна репрезентација, соопштија од тамошната федерација. Исланѓанецот со тоа е на...

Веселин Вујовиќ предизвика цунами во хрватскиот ракомет 

Хрватската ракометна репрезентација имаше разочарувачки настап на неодамна завршеното Европско првенство во Германија, бидејќи по почетната и историска победа над Шпанија, целосно потфрли, па...

Го очекував најлошото

Репрезентацијата на Шпанија имаше лош настап на Европското првенство во Германија и беше елиминирана уште во групната фаза. Шпанија за ривал во баражот за...

По пречекот кај Емануел Макрон отишол во ноќен клуб и нападнал...

Ракометарот на француската репрезентација Беноа Конку ноќта меѓу понеделникот и вторникот е приведен во полиција поради обид за сексуален напад на девојка во ноќен...

Едвај ја преживеа Нова година, а сега цел свет зборува за...

Во текот на својата кариера, многу специфичен, како по облекувањето така и по однесувањето, самодовербата и бруталното шутирање од далечина, Елаим Пранди привлекуваше внимание....

Не ги сакам сребрените медали

Данска по пауза од една деценија одново играше финале на Европско првенство, но на патот до златниот медал пак ѝ застана моќната Франција. Во...

Познати групите за квалификациите за ЛОИ 2024

По завршувањето на Европското првенство во ракомет, во Германија, познати се сите учесници во квалификациите за најголемиот овогодишен спортски настан – Летните олимписки игри...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети