Free Porn
xbporn

Голужа третпат седна на клупата на ППД Загреб

Хрватскиот ракометен шампион ППД Загреб има нов тренер. Тоа е Славко Голужа, кој доаѓа на испразнетото тренерско столче. Голужа (51) доаѓа како замена за...

Билети за мечот Вардар – Мешков ќе се продаваат и пред...

За натпреварот од 2. коло од ракометната Лига на шампиони меѓу Вардар и Мешков Брест, билети ќе може да се купат и пред самиот...

Пенисите на исландските ракометари се изложени во музеј

Откако ракометната репрезентација на Исланд го освои сребрениот медал на Олимписките игри во Пекинг во 2008 година, ракометарите во Рејкјавик беа пречекани од 60.000...

ЛШ: Вардар во група со Веспрем, Киелце, Монпелје, Кил…

Европскиот ракометен шампион Вардар ги доби противниците во новата сезона од Лигата на шампионите. Вардарци оваа година се најдоа во групата „Б“, а за ривали...

Ќе има тензија и на крајот некој ќе плаче, се надевам...

Европскиот, македонски и регионален ракометен шампион Вардар, по триумфот над Мешков Брест, најави победа и во дерби дуелот со полскиот шампион Киелце, во сабота ...

Германците со награда од 250.000 евра

Ракометната репрезентација на Германија, повеќе од сигурно е дека ќе има силен мотив да се закити со титулата на Европското првенство. Доколку Германците ја...

Младите ракометари скапо и ја продадоа кожата на Србија

Македонската ракометна репрезентација е поразена во првиот пријателски натпревар од селекцијата на Србија во Ниш со 29:26 (18:15). Селекторот Кирил Лазаров на овој натпревар...

Македонските ракометарки ја поминаа групната фаза на Светското првенство У-20

Македонската репрезентација составена од ракометарки до 20 години обезбедија пласман во главната рунда на Светското првенство кое се игра во Скопје. Македонките вечерва во СЦ...

Словенија по 24 години успеа да ја победи Данска

Ракометната репрезентација на Словенија ја совлада Данска со 28:25 во последното коло од второто коло на Европското првенство во Германија. Светските шампиони уште пред...

Познати 12. тима кој ќе се борат за шест билети за...

После Шпанија и Египет, кои победија на континенталните првенства и се пласираа на Олимписките игри во Токио, годинава, од 17 - 19 април ќе...

Македонија на 27. место го заврши настапот на СП

Ракометната репрезентација на Македонија со победа се одјави од Светското првенство кое се игра во Шведска и Полска. Во мечот за 27. место, избраниците...

ВАРДАР Е ПРВАК НА ЕВРОПА, дами и господа!

Ракометарите на Вардар се нови европски шампиони, откако во финалето на завршниот турнир во Лигата на шампионите, во Келн славеа над унгарскиот Веспрем со...

Македонија го загуби директното место во ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го објави ранкингот на земјите за следната сезона во евро-куповите, а она што што нас најмногу нè загрижува е големиот...

Вардар ја осигури голманската позиција

Голманот Васил Гогов и во иднина ќе биде дел од најтрофејниот македонски ракометен колектив, тимот на Вардар. „Црвено-црните“ ќе останат без услугите на првиот...

ПСЖ го понижи Порто, Веспрем му се одмазди на Мотор Запорожје

Најбогатиот ракометен клуб, Францускиот, Пари Сен Жермен, по поразите од Барселона и Киелце, конечно врза две победи во Лигата на шампионите, откако го прегази...

Митревски негативен на ковид, наскоро ќе биде во Дебрецин!

Првиот голман на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски, не е позитивен на коронавирус и би можел наскоро да и се приклучи на репрезентацијата на...

Брестовац го објави списокот за турнирите во Србија и Романија

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир за меѓународни пријателски турнири во Србија и Романија. Репрезентацијата на...

Хорват се врати во Загреб

Хрватскиот ракометар Златко Хорват (39) се врати во Загреб, потврдија од клубот на друштвените мрежи. Легендарното крило на хрватската репрезентација помина 25 години во...

Талески на излезната врата од РНЛ, но на влезната во Вардар

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Талески, најверојатно ќе си замине од Рајн-Некар Левен, откако германскиот ракометен гигант го комплетираше трансферот на нов врвен лев бек....

СЕХА потврди, Вардар нема да игра на Ф4 во Задар!

Раководството на регионалната ракометна СЕХА-лига, вечерва преку соопштение ги потврди шпекулациите дека Вардар нема да игра на завршниот турнир во Задар поради позитивен играч...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети