Free Porn
xbporn

Германија со победа го отвори Светското во ракомет

Репрезентацијата на Германија со победа од 30-19 (17-10) над Јужна Кореја го отвори Светското првенство во ракомет, на кое се ко-домаќини со Данска. Во Берлин,...

Кузмановски потпиша за Магдебург

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Кузмановски (22) потпиша договор со германски Магдебург. Бундеслигашот и официјално потврди дека го привлекол играчот на Еурофарм, кој до крајот на...

Работитe во Металург тргнаа низ брдо

Хрвтскиот ракометен интернационалец Халил Јагањац беше прва ѕвезда на Металург пред да направи трансфер во хрватски Нексе. Тој во интервју за порталот „индекс.хр“ зборуваше...

Успешно оперирана Кристина Неагу 

Најдобрата романска ракометарка и една од најдобрите во светот, Кристина Неагу конечно го оперираше десното колено, кое го повреди на Европското првенство во Франција....

Кузмановски до 2022 во Магдебург

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски се сели во екипата на Магдебург каде од ова лето ќе има можност да ја продолжи својата кариера. На својот профил...

Македонија игра многу лошо, ќе ја победиме

Отсуството на капитенот Гудјон Валур Сигурдсон не го намалува оптимизмот во репрезентацијата на Исланд за пласманот на СП во Германија и Данска. Исланд ќе...

Пенисите на исландските ракометари се изложени во музеј

Откако ракометната репрезентација на Исланд го освои сребрениот медал на Олимписките игри во Пекинг во 2008 година, ракометарите во Рејкјавик беа пречекани од 60.000...

Осмо место на СП ја носи Македонија во квалификациите за ОИ...

Светската ракометна федерација (ИХФ) уште минатат година ги објави правилата за тоа кои репрезентации од Светското првенство во Германија и Данска може да се...

Ракометна грозница ја тресе Германија, продедени повеќе од 500.000 билети

Организаторите на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска излегоа со интересни податоци  околу продажбата на биелтите за овој настан кој ќе трае...

Амбициите големи,  можностите…

Македонската ракометна репрезентација замина за Минхен (Германија) каде што ќе ги игра натпреварите од групната фаза на 26. Светско првенство. „Црвено - жолтите” на...

Исланд без Сигурдсон на СП

Репрезентацијата на Исланд, која е еден од противниците на Македонија на Светското првенство во Германија и Данска ќе го одигра турнирот без својот најдобар...

Червар: Македонија ќе биде многу мотивирана

Избраниците на селекторот Раул Гонзалез во првата фаза пд СП  ќе се натпреваруваат  и против селекцијата на Хрватска, која е предводена токму од поранешниот...

Мугуруза се повлече

Шпанската тенисерка Гарбиње Мугуруза се повлече од ВТА турнирот во Сиднеј (Австралија), поради стомачен вирус. Таа се надева дека во преостанатото време до почетокот...

Атман го пропушта СП

По проценка на медицинскиот тим одлучено е Павел Атман да не патува на Светското првенство во Германија. Тој за време на подготовките ја обнови...

Му кажа збогум на ракометот за да стане маж

Една од најдобрите ракометни репрезентативки на Шведска Луиз Санд и стави крај на кариерата на 26-годишна возраст, но не заради повреда, туку затоа што...

Проблеми за Гонзалез пред заминувањето за Минхен, се повреди Димитриоски

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез го официјализираше списокот на играчи кои ќе ги води на Светското првенство во Германија и Данска. Голманот Мартин...

Кристопанс потпиша за ПСЖ

Она што се најавуваше во претходните неколку месеци, беше потврдено од страна на францускиот ракометен гигант ПСЖ. Летонскиот репрезентативец и член на македонскиот ракометен шампион Вардар,...

Ракометот никогаш не беш моја пасија

Шведскиот ракометар Ким Екдал Ду Риц дефинитвон е “ тхе специал оне” во овој спорт.  Дваесети деветгодишниот лев бек на шведската ракометна репрезентација  уште...

Данска фаворит за златото, Македонија нема да ја помина групата на...

Ако може да и се верува на најпознатата обложувалница во светот „Вилијам Хил“, репрезентацијата на Данска ќе ја осови титулата на Светското првенство во...

Македонија и одржа ракометна лекција на Србија

Македонската ракометна репрезентација со одлична игра стигна до убедлива победа над Србија (37:31) во единствениот официјален контролен натпревар пред стартот на СП 2019 во...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети