Free Porn
xbporn

Фјури против Вајлдер на 27 април или 18 мај

Реваншот помеѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер ќе се одржи на 27 април или 18 мај, во центарот „Баркли“ во Њујорк. Првиот меч во...

Познати платите на пилотите во Формула 1 за сезоната 2019

Јутуб каналот „Ф1 викендс“ ја објави листата со примањата на пилотите за сезоната што претстои. Највисоко котира петкратниот шампион и член на Мерцедес, Луис...

Мекгрегор се пофали со своето ново „мече“

По двата порази во низа, еден од Флојд Мејведер и еден од Хабиб Нурмагомедов, не му се расипува расположението на Ирскиот УФЦ Конор Мекгрегор,...

Кими Раиконен сам се изборил за место во Заубер  

Поранешниот шампион во Формула 1, Кими Раиконен (39), ќе ја стартува својата нова сезона во најбрзиот циркус на денешницата, токму во тимот во кој...

Четирикратниот олимписки шампион најави пензија

Норвешкиот скијач Аксел Лунд Свиндал ќе се пензионира следниот месец по натпреварувањето во шведскиот Оре. Одлуката е донесена во текот на претходните неколку недели....

Победнички старт на Алонсо

Шпанецот Фернандо Алонсо ќе ја додаде „Ролекс 24 часа трката“ на својата листа на успеси надвор од Формула 1, откако беше дел од победничкиот...

Ѓоковиќ се закнува, но тешко дека ќе го стигне Федерер

Прашањето е едно, но има многу одоговори. Кој е најдобриот тенисер на сите времиња Роже Федерер, Рафаел Надал или Новак Ѓоковиќ? Секој си има...

Роже Федерер три места подолу на АТП

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ продолжи да владее на АТП листата на која има предност од над 2.500 бода пред второпласираниот Рафаел Надал.  Србинот за...

Од операциона сала најавија борба за титулата

Екипата на Хонда и официјално ги претстави своите возачи за новата сезона во Мото ГП шампионатот. Овој тим годинава има изменет возачки состав со...

Ѓоковиќ го прегази Надал за седма рекордна титула на АО

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, продолжи таму каде што застана минатата сезона. Србинот по освојувањето на Вимблдон и САД Опен, лани,...

Рамос клекна пред осум години повозрасната Пилар

Капитенот на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот Реал (М), Серхио Рамос (32), по седум години врска одлучи да ја однесе пред олтар...

Мекгрегор сексуално ме вознемируваше, тој е геј!

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор има многу потенцијални предизвикувачи. Односно нема борец кој не сака да влезе во кафезот со него , бидејќи добро...

Квитова: Не можам да поверувам дека играв во финале

Чехињата Петра Квитова изјави дека е задоволна од настапот на Отвореното првенство на Австралија, иако загуби во спорот за титулата од Наоми Осака (Јапонија)...

Наоми Осака се закити со пехарот на АО

Јапонската тенисерка Наоми Осака продолжува да импресионира на тениските терени откако го освои и вториот гран слем турнир во низа, по ланскиот пехар од...

Само Русија може да ја победи Македонија на ЕП      

Одбојката во Македонија го бележи најголемиот подем кога во прашање се екипните спортови, а за тоа најдобро говори и историскиот пласман на репрезентацијата, пласманот...

Во ракометот ќе се воведе „челинџ систем“

Данските судии Мадс Хансен и Мартин Гјединг, кои го одбележааСветското првенство во ракомет, со одлуките во корист на Германија за време на дуелот со...

Петкратниот олимписки шампион има рак: Животот е трка на 100 метри

Петкратниот олимписки шампион во пливање, Американецот Нејтан Адријан, откри дека боледува од рак на тестисите. Болеста ја открил во раната фаза, па затоа е...

Федерер и забранува на Мирка да зборува со медиумите

Швајцарскиот писател и автор на биографијата на Роже Федерер, Симон Граф, откри интересни детали од приватниот живот на најтрофејниот тенисер во светот. Граф зворуваше...

Ѓоковиќ против Надал во финалето на АО

Светскиот тениски рекет број еден Србинот, Новак Ѓоковиќ, се пласираше во финалето на првиот грен слем турнир Австралија опен. Тој во полуфиналето полесно од...

Федерер се уште не одлучил дали ќе се откаже

Долгогодишниот тренер на Роџер Федерер, Северин Лути навести дека големиот Швајцарец не донел одлука дали ќе ја прекине кариерата по крајот на 2019 година....

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети