Free Porn
xbporn

Урна светски рекорд стар три децении

Три недели до почетокот на Летните Олимписки Игри во Токио, падна уште еден светски рекорд во атлетиката. Норвежанецот Карстен Вархолм, постави нов светски рекорд...

Доколку не биде безбедно без трошка размислување ќе ги откажеме Игрите

Иако преостанаа уште помалку од 100 дена до почетокот на Летните олимписки игри во Токио, истите би можеле да не го дочекаат почетокот. Игрите...

Секогаш сум велел дека Ѓоковиќ ќе ја загуби мотивацијата

Гинтер Брезник, поранешниот тренер на австрискиот тенисер Доминик Тим, вели дека Новак Ѓоковиќ не одигра најдобро во финалето на Вимблдон против Карлос Алкараз. На...

Нема да биде крај на светот ако Ѓоковиќ не игра на...

Русинот Данил Медведев е тенисерот кого најмногу го радува фактот што Србинот Новак Ѓоковиќ ги пропушти турнирите поради пандемијата на коронавирусот. Русинот стана прв...

Михов нов државен шампион во шах

Филип Михов ја освои шампионската титула во сениорска конкуренција на Отвореното првенство на Македонија во шах кое од 24 до 31 јули се одржа...

ИОК бара објаснување од Кина

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) побара од кинескиот олимписки тим да објасни зошто златните освојувачи во велосипедизмот носеа значки со ликот на комунистичкиот лидер Мао...

Путин испратил 400 платеници да ги убијат браќата Кличко

Едно од најпрестижните списанија во светот „Тајмс“, пишува дека рускиот претседател Владимир Путин, испратил 400 платеници во Киев со задача да убие 23 водачи...

Нема смисла да се одржат вакви Олимписки игри

Ракометарите на селекцијата на Данска како и повеќето спортисти кои учествуваат на Олимписките игри, не го криеја незадоволството заради одржување на истите без публика. ...

Неверојатен скок: Ника Крижнар прелета 151 метар! (ВИДЕО)

Словенечката натпреварувачка Ника Крижнар го шокираше целиот свет со својот настап во Вилинген. Минатогодишната шампионка во Светскиот куп, и оваа сезона е на добар...

Го батали семејството за да оди на турнир во снукер

Австралискиот снукер играч Нил Робертсон го одложи враќањето во семејството за да игра на Светското првенство во Шефилд. Робертсон реагираше на веста дека неколку снукер...

Ноле „влета“ на тренинг на гимнастичарки на ОИ и направи шоу/ФОТО

Новак Ѓоковиќ добро се забавува во олимпиското село, и не одолеа да се приклучи на тренингот на гимнастичарки од Белгија. Нина Дервел, европска и светска...

Фјури или ќе се бори со Вајт или ќе го врати...

Светската боксерска федерација (ВБЦ) му нареди на британскиот боксер Тајсон Фјури, дека мора да влезе во рингот со Дилијан Вајт, а доколку не се...

Внесува 7.000 калории на ден, се жалеше на американската храна, па...

Олексиј Новиков е официјално најсилниот човек на планетата, а таа титула ја доби на Флорида оваа година на познатото натпреварување „Најсилен човек во светот“. На...

Ник Кирјос го откажа настапот на Олимписките игри во Токио

Австралискиот тенисер Ник Кирјос, го откажа настапот на Олимписките игри во Токио, откако организаторите потврдија дека ќе се одржат без публика. Кирјос својата одлука...

Луда трка на „Муџело“: Квартараро славеше, четворица излетаа од патеката (ВИДЕО)

Овој викенд се извозе најлудата трка сезонава во Мото ГП. Љубителите на мотоспортот кои присуствуваа на трката за Големата награда на Италија можеа да...

Дана Вајт: Ти си идиот!

Камара Усман со нокаут над Хорхе Масвидал го одбрани шампионскиот појас во полутешка категорија. Мечот се одржа во Џексонвил пред полни трибини. Долго време се...

Хамилтон има слабости, кои никој не ги користи, вели Алонсо

Според Фернандо Алонсо, Луис Хамилтон го издигнал своето ниво во последните две години, но сепак има слабости, кои никој не ги користи. Шпанецот ја...

Хокеар почина за време на натпревар: Лизгалка му го пресече вратот!

Страшна вест доаѓа од Британија, каде што почина хокеарот Адам Џонсон на 29 години, по хорор-повреда. Откако една лизгалка му го пресече вратот, глетката...

САД објавија дипломатски бојкот на ЗОИ во Пекинг

САД соопштија вечерва дека нема да испратат владини претставници на Зимските олимписки игри (ЗОИ), закажани во периодот од 4 до 20 февруари идната година...

Мирхол до крајот на кариерата во Скјерн

Норвешкиот првак Скјерн заврши добра работа и со нов договор го врза најдобриот играч Бјарте Мирхол, кој во тимот ќе остане до крајот на...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети