Конечно можам да мислам само на тенисот

Младиот германски тенисер, Александар Зверев, призна дека во последните неколку месеци имал приватни проблеми, но додаде дека сега е целосно подготвен за предизвиците кои...

Мислев дека никогаш нема да се вратам на врвот

Српскиот тенисер  Новак Ѓоковиќ е само петтиот тенисер кој 250 недели поминал на првото место на АТП листата. Простантите четворица кои имаат најмалку 250...

Рено го излажал Даниел Рикардо

Еден од највлијателните луѓе за добрите резултати на Формула 1 тимот - Ред Бул, Хелмут Марко, кој воедно е советник во австрискиот тим, откри...

Серена ќе игра на мастерсот во Рим

Американсакта тенисерка Серена Вилијмас, наредната недела ќе се врати на терените, откако пријави учество на Мастерсот на земјена подлога во Рим. Директорот на турнирот,...

Папараците го „уловија“ газето на Линдзи Вон

Иако неодамна ја заврши својата кариера, американската скијачка Линдзи Вон продолжи да привлекува внимание во медиумите, особено кога во прв план ќе излезе нејзината...

Ангеловски го пропушта ЕП, ќе копа компири?!

На еден од најзаслужните одбојкари кои за прв пат ја пласираа македонската репрезентација на едно Европско првенство, Дарко Ангеловски, му понудија нова работа -...

Формула 1 е мојата судбина

Синот на седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, Мик, тврди дека најбрзиот циркус на денешницата е неговата судбина. Во моментов тој се натпреварува...

Пораз на Кирил Георгиев

Мечевите од првото коло на Европското индивидуално шаховско првенство 2019 кое се одржува во Скопје, минаа со неколку изненадувања. Најголемото изненадување го направи 18-годишниот Литванец,...

Јапонците ги купиле ЛОИ 2020 година

Откако беше објавено дека претрседателот на Јапонскиот олимписки комитет, Цунекацу Такеда е под истрага заради корупција и одби да даде оставка,  кажа и дека...

Флојд Мејведер има ново маче

Контроверзниот американски боксер Флојд Мејведер, почна љубовна врска со атрактивната аргентинска танчерка Јасмин  Мендига, која е 20 - години помлада од славниот боксер, кој...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети