Бекер го избра најдобриот – тоа не е Новак Ѓоковиќ

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер, зборуваше за шансите на својот поранешен пулен Србинот Новак Ѓоковиќ, да го осови вториот грен слем турнир сезонава –...

Оваа неправда ќе биде дополнителен мотив за мене (ФОТО)

Да се сруши сонот на едно мало дете кое мечтае да стане врвен пливач, а со резултатите постигнати минатиот период оди кон тој правец,...

Драма во Мајами: Се урна зградата во која има стан Ѓоковиќ...

Светскиот тениски рекет Новак Ѓоковиќ, само од наградни фондови има заработено 123 милиони долари, затоа и не чуди фактот што има недвижности во целиот...

Новак Ѓоковиќ нема да ја брани титулата на Австралија опен!

Владата на државата Викторија во Австралија, донесе одлука сите професионални спортисти да мораат да бидат вакцинирани против коронавирусот, а оваа одлука би можела да...

Ѓоковиќ нема да го освои Вимблдон, шампион ќе биде Федерер

Поранешниот германски тенисер Михаил Штих, кој го освои Вимблдон во 1991 година, тврди дека Швајцарецот Роже Федерер ќе биде фаворит за освојување на турнирот...

Да имав дечко брзо ќе ми поминуваше времето (ФОТО)

Атрактивната тенисерка Ежени Бушар призна дека не го поднесува баш најдобро времето во карантин. И Канаѓанката е приморана времето во текот на епидемијата на коронавирус...

За Новак и Рафа не важат исти правила во Монте Карло

Неделава се игра еден од напопуларните мастерс тениски турнири во Монте Карло. Скоро сите тенисери веќе одамна се пристигнати во Кнежевството и веќе тренираат,...

Повеќе не постои „голема тројка“, постои само Новак Ѓоковиќ

После освојувањето на Ролан Гарос по вторпат во кариерата, Новак Ѓоковиќ му докажа на светот дека со 19. грен слем титули никој не смее...

Ѓоковиќ цвета покрај цицлестата Рајиќ (ФОТО)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ пред неколку дена беше главна ѕвезда на трибините во „Стејплс центарот“, на НБА-натпреварот меѓу ЛА Лејкерс и ЛА Клиперс. Неговото...

Федерер им фрли ракавица на Ѓоковиќ и Надал

Легендарниот швајцарски тенисер Роже Федерер, не само што не се откажува од тенисот, туку и откри дека е подготвен за големото враќање на тенискиот...

Камионџија удри велосипедист, го фрли од мост, па продолжи да вози...

Колумбискиот велосипедист Иган Бернал објави шокантно видео направено во Колумбија. Имено, на видеото се гледа како еден возач на камион удира велосипедист, а потоа само...

Ексклузивно интервју со Дина Муцунска: Мојата фит форма ја одржувам со...

Ако во минатото знаевме да кажеме дека зад секој успешен маж се крие успешна жена, денеска се почесто знаеме да кажеме дека зад секој...

Новак и дава поддршка на Серена, а таа му дели комплименти...

Американската тенисерка Серена Вилијамс го изнесе своето мислење за швајцарскиот тенисер Роже Федерер, а тоа нема да им се допадне на фановите на најдобриот...

Сфатив дека повеќе не бев врвна тенисерка

Марија Шарапова одлучи да ја заврши својата професионална кариера во февруари годинава. Руската тенисерка се повлече на 32-годишна возраст и сега има многу слободно...

Федерер игра на Ролан Гарос за да му се одмазди на...

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, стигна до финалето на мастерс турнирот во Рим, минатата недела и следниот турнир на кој ќе...

Ако ми се случи тоа, веднаш ќе се убијам

Поранешниот американски боксер Мајк Тајсон изминативе неколку недели е во центарот на вниманието по неверојатната трансформација на неговото тело. За време на домашната изолација, Тајсон...

АТП го промени начинот на бодување во корист на Роже Федерер

Организацијата на професионални тенисери АТП одлучи да им помогне на играчите и за таа цел го објави новиот пакет на мерки во време на...

Одлуката на Федерер воопшто нема да им се допадне на Надал...

Еден од најдобрите тенисери во светот Швајцарецот Роже Федерер, уште еднаш го изненади тенискиот свет. Швајцарецот, кој во август годинава ќе наполни 40. години,...

Роналдо по победата на Хабиб: Татко ти е горд на тебе

По победата над Џастин Гејчи, многу познати личности испратија порака за подршка за Хабиб Нурмагомедов, кој повторно го врати шампионскиот појас и веднаш потоа...

Немам доволно пари да купам сопствен стан

Осмиот тенисер во светот Андреј Рубљов, се пожали дека и по седум години професионална кариер не собрал пари за да си купи сопствен стан....

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети