Кога – тогаш на „големата тројка“ ќе и дојде крајот

Рускиот тенисер Данил Медведев, ја пропушти првата можност да стане светки рекет број еден. Освојувачот на последниот грен слем турнир годинава САД Опен, не...

Остана без 1.7 мил. долари поради лажираше документи за вакцинација

Раководството на американските професионални лиги воведе строго правило во врска со коронавирусот. Ова се однесува на НБА, НХЛ, МЛБ, НФЛ, а веќе првиот скандал...

Македонија на врвот: Димитар Ѓоргиев го освои четвртото светско злато!

Македонскиот кик-боксер, Димитар Ѓоргиев, по четврти пат стана светски шампион во категоријата лоу-кик (до 81 килограм), откако во финалето на Светското првенство во Џесоло...

Се колнам во ќерка ми дека немам ништо со неа

Во последните денови многу светски медиуми пишуваа за евентуалниот развод на Мауро Икарди и Ванда Нара. Славниот фудбалски пар помина низ тешки моменти поради...

Розберг ја објасни најголемата разлика помеѓу Шумахер и Хамилтон

Нико Розберг може да се пофали дека бил тимски колега на двајцата најуспешни возачи во Формула 1 на сите времиња – Михаел Шумахер и...

Тенисот стана заложик на силниот сервис

Поранешниот светски тениски рекет беој еден Шпанецот Рафаел Надал, истакна дека модерниот тенис се движи во лоша насока и дека ќе биде уште полошо...

Американски рагбист се пофали: Имам шест прсти на десната рака (ФОТО)

Американскиот рагбист на Кентаки, Џеј-Џеј Вивер, призна дека има шест прсти на десната рака. Секогаш го криев шестиот прст и не кажав никому за...

Ѓоргиев ќе се бори за злато на СП во Италија

Најдобриот македонски кик-боксер, Димитар Ѓоргиев, обезбеди најмалку бронза на Светското првенство во Џесоло Лидо, Италија. Ѓоргиев во првото коло го совлада домашниот натпреварувач Давид Дано...

Комисија за родова еднаквост во спортот при МОК: Надминување на родовиот...

Надминување на родовиот јаз во спортот, подигнување на свеста и едукација за родовата еднаквост се дел од најважните цели во програмата и планот за...

Контроверзниот „дедо“ се враќа во Формула 1

Поранешниот шеф на Формула 1, Флавио Бријаторе може да се врати во овој спорт, барем така изгледаше од објавеното на социјалните мрежи. Седумдесет и едногодишниот...

Вимблдон повеќе нема да биде ист

Третиот голем турнир Вимблдон, секоја година се игра во летен период во Англија, почитувајќи бројни традиции. Но од 2022 година овој турнир ќе добие...

Жан Тод: Се надеваме дека Шумахер ќе биде подобро

Претседателот на Меѓународната автомобилска федерација (ФИА), Жан Тод, за германски „Билд“ раскажал непознати детали за улогата на сопругата на Михаел Шумахер, Корина, во неговото...

Му украле три пара патики пред финалето, а тој го освои...

Британскиот тенисер Камерун Нори во Индијан Велс ја особи најголемата титула во совјата кариера. Тој во финалето на овој мастерс турнир славеше над Грузиецот...

Ѓоковиќ нема да игра на АО ако не се вакцинира

Челниците на австралиската држава Викторија, ја отфрлија можност за невакцинирани тенисери да учествуваат на првиот грен слем турнир Австралија Опен во Мелбурн, на почетокот...

Мојата смиреност се должи на јога и медитација

Најдобриот шпански тенисер Рафаел Надал, важи з еден од најпримерните во историјата. Шпанецот никогаш не го загубил трпението на теренот, за да направи испад,...

Е.Пелистер за триесет минути го загуби мечот со Ним во ЕЛ

Ракометарите на Еурофарм Пелистер со пораз стартуваа во Европската лига. Битолчани на домашен терен загубија од францускиот Ним со 26:21. Брзоплети грешки и многу...

Нема да кажам дали сум вакцниран

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, изминатите неколку денови е забележан во Белград со своето семејство, а по првиот тренин по подолга...

Верстапен обвинет за сексизам поради коментар за својата девојка

Со една непромислена изјава, Макс Верстапен, успеа да го навлече гневот кај навивачите на Формула 1. Еден од најдобрите возачи на денешницата е критикуван...

Мекгрегор е нестабилна и опасна личност, не му се приближувајте! (ВИДЕО)

Италијанските медиуми пишуваат дека познатиот ирски ММА борец, Конор Мекгрегор, го претепал познатиот италијански ди-џеј Франческо Фачинети. Нападнатиот Фачинети се огласи преку Јутјуб-каналот и рече...

АТП му го чува грбот на Роже Федерер

Новата АТП листа ги налути некои тенисери, меѓу кој и Норвежанецот Холгар Рун, кој смета дека со промените на правилата бодувањата воопшто не биле...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети