Free Porn
xbporn

Успешно ќе биде завршен процесот со „фингерпринт“ терминалите, смета Заев

Премиерот Зоран Заев верува дека успешно и навреме ќе биде завршен целиот процес околу „фингерпринт“ терминалите кои ќе се користат за претстојните локални избори. Јавната...

Битиќи: Денеска се сеќаваме на сите 7144 Евреи, тие не се...

Денеска се сеќаваме на сите 7144 Евреи, тие не се бројка, тие се светлината која ни го покажува патот. Затоа денеска, како и сите...

Извршени контроли на 148 возила кои вршат јавен превоз на ученици,...

Во рамки на утврдените приоритети за подобрување на јавната безбедност, особено помеѓу учениците во училиштата и во јавниот превоз, како и почитување и доследно...

Рускиот митрополит Антониј во посета на МПЦ-ОА

Во посета на Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА) денеска е рускиот митрополит Антониј, директор на Одделот за меѓународни односи на Руската православна...

Штрајкот во градинките ставен во мирување

Штрајкот во детските градинки е ставен во мирување и воспитно-згрижувачкиот процес во градинките денеска се одвива редовно. На работните места и извршувањето на работните...

Заврши расправата за Советот за јавни обвинители, ќе се гласа утре

Собранието попладнево ја заврши расправата по Законот за Советот на јавните обвинители на Република Македонија, но не гласаше иако имаше услови за тоа, поради...

ДИК додели уверенијата на шест нови пратеници, ќе ги заменат оние...

Државната изборна комисија денеска им ги издаде уверенијата на шесте нови пратеници во Собранието на Република Северна Македонија кои треба да ги заменат пратениците...

Ковачевски: Европската Унија е единствениот концепт и единствената алтернатива

Европската Унија е единствениот концепт и единствената алтернатива која што на нашите граѓани им обезбедува економски просперитетна држава, со социјална правда и со владеење...

Санев: Приоритет целосна замена на старите водоводни цевки во Штип

Кандидатот за градоначалник на ДОМ и ЛДП за Општина Штип, Ванчо Санев на денешната прва конференција истакна дека приоритетен проект во четиригодишниот мандат ќе...

Милион и триста илјади денари поддршка за винарски здруженија од општината...

Четири винарски здруженија од општина Кавадарци добиваат поддршка од локалниот буџет во вкупна висина од милион и триста илјади денари. Во кабинетот на градоначалникот...

Мицкоски: Архиепископот Стефан ја има мојата недвосмислена поддршка за секој чекор...

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан ја има мојата недвосмислена поддршка за секој чекор што го презема, исто како и останатите владици во Синодот....

Ковачевски: Нема ништо тајно во Договорот со „Бехтел и Енка“, јавноста...

Изградбата на коридорите 8 и 10д е стратешки национален интерес за државата со кој ги поврзуваме градовите, ја поврзуваме нашата со околните земји и...

Цената на горивата денеска нема да се менува

Цената на нафтените деривати денеска нема да се менува бидејќи не се исполнети условите за тоа, потврдија за МИА од Регулаторната комисија за енергетика...

Во Скопје 166 казнети возачи и 52 пешаци

На територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 166 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 11...

Државјанин на САД нападнал тројца полициски службеници, обвинителството бара притвор

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишен државјанин на САД за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Напад врз службено...

Османи за БНТ: Да им се спротивставиме на провокациите и на...

Целта на мојата посета на Софија е продлабочување на односите меѓу Северна Македонија и Бугарија, како и зајакнување на институционалната соработка, изјави министерот за...

Кумановец пронашол две неексплодирани минофрлачки гранати од Втората светска војна

Кумановец пронашол две неексплодирани минофрлачки гранати од Втората светска војна, соопшти денеска кумановската полиција. -Вчера во 14:15 часот во СВР Куманово, З.Д.(49) пријавил дека на улица „Железничка“...

Повредени двајца рудари во Пробиштип

Двајца рудари се повредени додека биле на своите работните места во рудник во Пробиштип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштение информира дека синоќа во...

ЕК го обнови договорот со Северна Македонија за борба против тероризмот

Еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Брисел потпишаа ревизија на билатералниот договор со Северна Македонија,...

Спасовски: МВР ги извршува наредбите од Обвинителство и Судот, не можеме...

Министерството за внатрешни работи ги извршува наредбите кои ги добива од Обвинителството или од Судот, ние не можеме ниту да носиме одлуки, ниту да...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети