test

Поставена гумена подлога под детските реквизити во градскиот парк

Како дел од активностите за збогатување и уредување на просторите за игри и рекреација на жителите во градот Берово, вклучувајќи ги и оние најмалите,...

Мицкоски: Катица била готова

Во текот на вчерашниот ден до мене стигна информација дека готова била Катица и дека прашање на денови е кога ќе завршела во притвор…,...

Се бара место повеќе за во градинка за новата воспитна година

Делчевската детска градинка „Весели Цветови“ раполага со вкупно 65 места за прием на нови дечиња кои ќе тргнат во градинка од септември. Како што...

Спасовски: Брза и енергична борба против криминалот

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски очекува брза и ефикасна разрешница на актуелните случувања што деновиве ја брануваат јавноста. Спасовски прецизираше дека правдата мора...

Заев се врати од одмор

Премиерот и министрите се вратија  од одмор, а за денеска е закажана нова седница на Владата. Владата ќе ја одржи редовната 149-та седница со неколку...

Од утре пороен дожд, а од четврток намалување на температурите

Поројни врнежи со грмежи и силен ветер од утре попладне, а заладување за пет до осум степени од четврток, најавува УХМР. Според Управата, утре попладне...

Совет на амбасадори: Вистинската судска разврска на „Рекет“ ќе биде гарант...

Советот на aмбасадори ги поддржа ставовите на претседателот на државата Стево Пендаровски во врска со случајот „Рекет“. Во денешното соопштение амбасадорите велат дека  со...

Клиника „Жан Митрев“: Отворени сме за Антикорупционерите!

Иницијативата на Антикорупциска комисија за испитување на случајот со детската кардиохирургија е за поздравување, велат од Клиниката „Жан Митрев“. Клиниката, како што соопштија, е...

Обвинителката од СЈО Стефанова дава исказ за случајот „Рекет“

Лиле Стефанова влезе на распит кај Обвинителката за организиран Криминал и Корупција. Својот исказ, Стефанова го дава пред Обвинителката Ивана Трајчева. Стефанова ги одбегна камерите...

Пендаровски полека се дистанцира од Заев

Новинарот на весникот „Ла Верита“, Ларис Гајсер за радиото Каподистрија предмалку ги анализираше случувањата поврзани со аферата „Рекет“. Соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“ вели...

Од утре пороен дожд

Поројни врнежи со грмежи и силен ветер од утре попладне, а заладување за пет до осум степени од четврток, најавува УХМР. Според Управата, утре попладне...

КОЛУМНА, ПЕТАР БОГОЈЕСКИ: Фабрики за џуџиња!

Ако си опкружен со џуџиња, не значи дека си џин! Секој еден од овие, моќник, функционер, политичар или било што, не влегувај во филм....

Гајсер: Мислев дека луѓето од снимките ќе негираат дека се тие,...

Во разговор за радиоемисија на италијанското радио Радио Каподистрија, Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“ рече дека по објавувањето на аудио разговорите...

Обвинителството нема да дозволи мешање на политичарите во кривичните постапки

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија укажува дека не е време за напади на институциите и нема да дозволи дискредитирање на обвинители и мешање...

Многу топло со температури до 41 степен

Портокаловата фаза на ниво на целата држава и денес носи високи температури и УВ зрачење. Максималната температура ќе биде во интервал од 35 до...

Обвинителката Стефанова денеска ќе сведочи за случајот „Рекет“

Обвинителката Лиле Стефанова денеска ќе сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, а во врска со истрагата за случајот „Рекет“, во...

Гајсер за „Рекет“ денес на италијанско радио

Ларис Гајсер, новинарот и сопственик на италијанскиот весник „Ла Верита“ најави дека денеска во 11 часот ќе гостува во радиото „Каподистрија“, каде ќе изнесе...

Боки 13 го рекетирал Камчев, за да и врати пари на...

Српски Курир обелодени шокантна вистина. Имено српскиот весник пишува дека всушност првоосомничениот за случајот Рекет, Боки 13 всушност го рекетирал Орце Камчев за 1.5...

По пожарот на старите прагови во Куманово, железничкиот сообраќај се одвива...

Јавното претпријатие за железничка инфраструктура Железници информира дека поради опожарени стари дрвени прагови во станичното подрачје на железничката станица Куманово и гаснење на истите,...

Осумнаесет години Рамковен договор

Пред осумнаесет години на денешен ден е потпишан Рамковниот договор со кој беше ставен крај на неколкумесечниот конфликт во земјава во 2001 година. Преговорите почнаа...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети