Free Porn
xbporn

Бојан Трајковски се договори со Гостивар

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Бојан Трајковски, повторно ќе заигра во македонското првенство, откако ја прекина соработката со унгарскиот прволигаш Пакс. Со потписот на Трајковски екипата на Гостивар...

Трајковски се враќа како новиот играч на Гостивар

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Бојан Трајковски е нов играч на Гостивар. За гостиварци Трајковски ќе биде големо засилување пред завршницата во Купот на Македонија, како и...

ЛА Лејкерс понудил пет кошаркари за Дејвис

Еден од најтрофејните тимови во НБА лигата, екипата на Лос Анџелес Лејкерс, по секоја цена се обидува да го донесе Ентони Дејвис во своите...

Кошарката од минатото е неспоредлива со денешната

Легендата на македонската кошарка низ историјата, Лазар Лечиќ, во интервју за српски „Курир“, се осврна на повеќе проблематики и теми во кошарката, а меѓу...

Весели во аут шест седмици

Најтрофејниот кошаркарски тренер во Евролига, Жељко Обрадовиќ, се соочува со сериозен проблем, откако Фенербахче подолг период ќе мора да игра без помошта на еден...

Те молам само немој да викаш по мене

Суперталентираниот кошаркар на Далас, Словенецот Лука Дончиќ, ќе биде дел од Ол - стар натпреварот во Шарлот. Тој заедно со Охриѓанецот Чеди Осман и...

Охриѓанецот Чеди Осман заедно со Лука Дончиќ на Ол – стар...

Како и до сега, традицијата на Ол - стар викендот продолжува и оваа година. Па така, на 17 февруари ќе биде одигран и мечот...

НБА лигата му го зеде џепарлакот на Ентони Дејвис

Челниците на НБА лигата го казнија кошаркарот на Њу Орлеанс, Ентони Дејвис со 50.000 долари, откако неговиот агент Рич Пол јавно побара неговиот клиент...

Неколку пати куртули од смрт и сега повторно е на терен

Поранешниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, Ламар Одом, по три години "пекол#, кој го мина поради проблеми со дрога и алкохол, се враќа на...

Јасно е дека ќе бидам подобар од Лука Дончиќ

Првиот пик на НБА драфтот и член на Атланта, Тре Јанг, во интервју за американските медиуми говореше за својата, но и за дебитантската сезона...

„Веѓата“ ги напушта „пеликаните“ за да му се приклучи на Леброн

По големиот број шпекулации кои се вртеа во последните денови за состојбата на НБА кошаркарот Ентони Дејвис конечно добија свој епилог. Имено, еден од...

Дончиќ и НБА ѕвезди доаѓаат во Скопје за да го пензионираат...

Најдобриот македонски кошаркар, Перо Антиќ, кој три пати ја освои титулата во Евролигата, со Олимпијакос (двапати) и еднаш со Фенербахче, следното лето и официјално...

Браќата Кари во главна улога

Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, Стеф Кари е подготвен за учество на Ол-стар викендот, и тоа не само на главниот меч на...

Се подготвуваат тектонски промени

Повредата на Леброн Џејмс за екипата на Лос Анџелес Лејкерс донесе девет порази на последните 14 натпревари. Со тоа, скорот на „езерџиите“ значително падна,...

Гевгелија ќе биде домаќин на овогодинешното издание на Купот на Македонија

Денеска и официјално беше ставен потпис на договорот за соработка помеѓу Македонската кошаркарска федерација и клубовите Блокотехна и Кожув кои ќе бидат коорганизатори на...

Леброн и Адетокумбо предводници на ѕвездените тимови

Објавени се првите состави за Ол - Стар натпреварот кој НБА ѕвездите ќе го одиграат на 17 февруари во Шарлот. Петорките беа избрани од...

Не сакам да зборувам за тој кловн!

Се почесто сме сведоци на големи расправии, па и тепачки, за време на натпреварите во НБА лигата. Таква ситуација имаше и на последниот натпревар...

Блокотехна се сопна во Стара Загора

Екипата на Блокотехна претрпе пораз на гостувањето во Стара Загора кај Берое со 91:81, во меч од регионалната БИБЛ лига. Тимот на Марјан Илиевски...

Дончиќ го мина Леброн Џејмс

Словенецот Лука Дончиќ не престанува со фантастичните партии кои му носат место меѓу најдобрите кошаркари во НБА лигата. Тој на последниот меч, во поразот...

Куртинаитис го замени Барцокас

Рускиот кошаркарски тим Химки го отпушти досегашниот прв стратег Јоргос Барцокас. Клубот од Москва не беше задоволен од резултатите, па се одлучи да расчисти...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети