Познати сите детали од истрагата во која загина Коби Брајант

Поминаа точно две недели од трагичната хеликоптерска несреќа, во која загина иконата на НБА лигата - Коби Брајант, а сè уште во целост не...

Вознемирувачки фотографии од трагедијата во која загина Коби

Американските медиуми објавија фотографии кои настанале веднаш по падот на хеликоптерот во кој загина легендарниот кошаркар Коби Брајант, заедно со уште осум други лица. Kobe...

Меџиќ Џонсон ги злоупотребувал вработените во ЛА Лејкерс

Легендарниот НБА играч Меџик Џонсон се најде во центарот на голем скандал кој сериозно ги здрма САД.  Американскиот „ЕСПН“ откри дека сега веќе поранешен...

Подготвува тактики на шпански и англиски, а пцуе на српски јазик:...

Тренерот на каталонскиот кошаркарски гигант, екипата на Барселона, Светислав Пешиќ, имаше ново шоу на натпреварот против Мурсија кој го добија со 87:83. Српскиот стручњак беше...

Шампионскиот дрес на Дончиќ заврши во музејот на Дражен Петровиќ

Лука Дончиќ, кошаркарот кој како МВП ја освои титулата во Евролигата со Реал Мадрид, направи голем потег по финалето и на мајката на Дражен...

Син ми побегна од бродот кој наскоро ќе експлодира

Веста која пред неколку дена одекна како гром од ведро небо, со потписот на Ентони Дејвис во Лос Анџелес Лејкерс, го налути контроверзниот татко...

Кари на патерици го напушти Њу Орлеанс (Видео)

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Стеф Кари, кој е член на НБА шампионот Голден стејт, се здоби со тешка повреда на скочниот зголб...

СП кошарка: Шпанија подобра од Србија

Репрезентацијата на Шпанија попладнево ја победи Србија со 81:69 и го освои првото место во осминафиналната група Ј. На другиот денешен дуел од оваа група...

Буштур не пиеше таа вечер, можеби срцето го издаде

„Што ти значи живот. Вчера разговаравме и се шегувавме, не можам да поведувам дека повеќе го нема Буштур - тажно“, се присети балканскиот пејач...

Заборави на кошарката и пробај се во проституција (ФОТО)

Една од најатрактивните кошаркарки во светот, Србинката Милица Дабовиќ, изнесе низа жешки обвинувања на сметка на селекторката на српската кошаркарска репрезентација Марина Маљковиќ. Маљкович на...

Попович го состави „дрим-тимот“

Селекторот на САД, Грег Попович, избра 20 кошаркари кои ќе се подготвуваат за претстојниот Мундобакет во Кина. Играчите ќе учествуваат во камп во Лас Вегас...

Во Центар законите важат и за пријателите: Богдановиќ му го „украде“ Ферарито...

Претседателот на Кошаркарската Федерација на Македонија, Перо Антиќ, остана без својот љубимец, скапиот автомобил Ферари. Автомобилот на поранешниот капитен на македонската кошаркарска репрезентација бил...

Здивот да ти застане: Видео од падот на хеликоптерот во кој...

Американските телевизии објавија виедоа од падот на хеликоптерот во кој загина Коби Брајант заедно со уште осуммина. Последното видео кое пристигна, беше емитувано во „Inside...

„Вечер“ никогаш не греши: Контроверзните браќа Бол го одиграа предвидениот натпревар...

Како што најави пред неколку дена дневниот весник Вечер, контроверзната кошаркарска фамилија Бол денеска пристигна во Скопје. Имено, браќата на далеку попознатиот Лонзо, кој настапува...

Тешката животна приказна ги донесе до НБА титулата

На крилјата на Каваи Ленард, кошаркарите на Торонто ја освоија титулата во НБА лигата, а малкумина се оние кои знаат дека неговиот татко бил...

Перкинс повторно кај “коњаницата”

Вицешампионот во НБА лигата, екипата на Кливленд, ќе потпише договор со ветеранот Кендрик Перкинс пред почетокот на плејофот, пренесува ЕСПН. Искусниот играч настапуваше во...

ФОТО: Мијатовиќ побрз од сирената

Најинтересниот натпревар од 2. коло во македонската Прва кошаркарска лига, пресметката помеѓу екипите на Работнички и Гостивар, заврши со минимален но злато вреден триумф...

Откриени причините за падот на хеликоптерот во кој загина Брајант

Помина речиси една недела откако загина легендарниот НБА кошаркар, Коби Брајант, а истражителите се на терен се со цел да ја откријат причината за...

Oктај Махмути е нов слектор на Македонија?!

Откако кошаркарскара репрезентација на Македонија остана без селектор, претседателот на Федерацијата, Перо Антиќ, веќе го најави наследникот на Јорданчо Давитков. Веднаш по објавувањето дека Давитков...

Повеќе ми значи вашата поддршка отколку нивниот смрдлив повик (ФОТО)

Челниците на НБА-лигата донесоа сосема неочекуван потег, откако на местото на повредениот Демијан Лилард на Ол-стар викендот го повикаа Девин Букер. Ова предизвика лавина на...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО