Владо Георгиев не може да ја види болната мајка – забрането...

„Господа, на границата ми беше врачено решение ЗА ЗАБРАНА НА ВЛЕЗ ВО ЦРНА ГОРА! Причината е поради националната и внатрешната безбедност! Ете, не знам...

Меган Фокс прозборе за врската со раперот Машин Ган Кели

Меган Фокс во мај 2020 година, после десет години брак, го остави својот сопруг Брајан Остин Грин поради раперот Машин Ган Кели, во кого...

Бред Пит виден со нова девојка

Бред Пит (56) бил забележан од папараци како пристигнува со, наводно, својата нова партнерка, на фрнцускиот аеродром „Ле Бурже“, кај Париз. Според „УС викли“, се...

Почина Рајли Гејл – пејачот на метал бендот „Пауер трип“

Пејачот на „траш-метал“ бендот „Пауер трип“, Рајли Гејл почина на 34-годишна возраст. Тоа го потврди и неговото семејство и групата. Рајли Гејл починал во неделата,...

Таа веднаш мораше да се врати во Србија: Кија Коцкар oграбена...

Додека била на одмор во Пореч, на Кија Кацар и украле торба со 1.500 евра и платежни картички. Таа ја пријавил кражбата во полиција,...

Охридски галеби, не берете гајле што правам јас, берете гајле што...

Фолкерката Ирена Спасовска многу често знае да изненадува и тоа најчесто кога тоа од неа нема да очекувате. Така е и сега. Таа за...

На Малдиви за 10 илјади евра за 10 дена – што...

И покрај коронавирусот, пејачката Радојка Дара-Бубамара не седи со скрстени раце. Не можејќи никаде да настапува, таа е сепак вредна. Се разбира на социјалните...

Ќерката на Зоран Заев вистинска убавица во белиот костим за капење

Што е убаво и на Господ му е мило! Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра Заева, е мошне популарна на Инстаграм каде има огромен број...

Ани Малинкова, популарна фолк-пејачка: Љубоморните ќе пукнат од мака, бидејќи успеавме...

Македонија е природно богата земја, има што да се види и душа да се одмори. Жали Боже што поради короната дури сега, ова лето...

Игор Џамбазов се одомаќи:Само дома си е дома, со баба и...

Популарниот Игор Џамбазов сосема се одомаќи. Тој со својата девојка, алпинистката Илина Арсова ужива низ Македонија, сега и во друштво на нејзините родители. Со...

Весело: Тереза и Сара јаваат на мотор: бившата и сегашната сопруга...

Многу логично е дека и покрај коронавирусот кој владее и на Јадранско Море ова лето, животот треба да се живее. Тоа во вистинска смисла...

Бејби-бум на македонската естрада:Тазе татковци, пејачите Дамјан Стојановски и Филип Божиновски

Штрковите туку што слетаа на македонската фолк естрада!!! Вчера и завчера се породиле сопругите на популарните пејачи Дамјан Стојановски, инаку син на македонската фолк легенда...

Лепа Брена исплашена од коронавирусот, во Монако троши и не жали,...

Во Кнежеството Монако за една вечер таа знае да потроши и по 5 илјади евра низ луксузните ресторани, а многумина се чудат како тоа...

Радост!!! Фатиме Фетаи со нов имиџ кај сестра ѝ Нора да...

Големо внимание деновиве на социјалните мрежи предизвикува новиот совршен изглед на Фатиме Фетаи, поранешната специјална обвинителка. Таа ја скратила црната коса, а во комбинација...

Вдовицата на Рајко Дујмиќ од “Нови фосили“: “Сања Долежал си ги...

Само што пред неколку дена беше погребан Рајко Дујмиќ, популарниот шеф на некогашната група “Нови фосили“ медиумите повторно се разбрануваат. И овој пат причината...

Струмичанецот Џамбо Агушев ги освои Германците – неговиот албум најдобар во...

-Јас сум многу среќен, сакам да ја споделам оваа прекрасна вест со сите вас, секако дека е награда за мојата Македонија, која и ја...

Пејачот од Струмица си ја исполни желбата: Перо Христов во куќата...

Во времето на мојата посета на неговата куќа која е сега вистинска убавица, лично ме пречекаа стражарите кои беа воодушевени кога им кажав дека...

Џеј Рамадановски и поради пандемијата, им помага на гладните

Така е тоа во овој живот. Додека неговата богата колешка Лепа Брена летово троши многу пари во Монако, нејзиниот колега, пејачот Џеј Рамадановски, во...

Верувале или не: Се продава креветот на Уснија Реџепова на кој...

Родум од Скопје, Уснија Реџепова живеела во Белград каде и починала, но таа немаше свои деца па, сега се што стекнала во кариерата, се...

Естрадна корона-криза: Мајка ѝ на Марија Шерифовиќ наместо да пее, работи...

Познатата пејачка Верица Шерифовиќ, инаку мајка на мегапопуларната Марија Шерифовиќ, веќе со месеци никаде на настапува и не заработува свои пари. Поради коронавирусот таа...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети