Стинг се избричи кај наш човек во Дизелдорф

Тој ли е? Не ли е? Еден бербер од Дизелдорф, Германија, не бил сигурен дали токму славниот Стинг е тој кој му влегол во...

МНОГУ Ѝ Е ЖЕШКО:Разголената Рита Ора се спасува од летните горештини!

Доколку албанската пејачка Рита Ора, која дрма на светските топ листи, сè уште не сте ја виделе во жешко летно издание, еве ова е...

Рускиот милијардер Роман Абрамович со 10 топ совети за подобар живот:...

Милијардерот деновиве споделил 10 совети кои ги извлекол од сопствениот живот. Тој советува да се откажете од следните 10 форми на однесување и на...

Среќна годишнина, невесто!

Фолк пејачот Марјан Коцев уште еднаш покажува дека е вистински семеен човек. Тој на својата сопруга преку ФБ ѝ ја честита годишнината на нивниот...

Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм

Медоу Вокер, ќерка на трагично починатиот глумец Пол Вокер, гради успешна манекенска кариера, што и го покажа со неколкуте професионални фотографии кои ги сними...

Отфрлено обвинението против Кевин Спејси за сексуален напад 

Судскиот процес против холивудскиот глумец Кевин Спејси, за наводен сексуален напад на 18-годишно момче, е прекинат поради „недостапност на оштетениот во својство на сведок”,...

Мараја Кери: Спиев само со петмина

Еден од најмоќните вокали на светот, Мараја Кери не бега од незгодни прашања. Па, така, во интервју за „Космополитен”, говорејќи за својот личен живот,...

Том Круз ги раздели неговите деца од мајка им

Сем Доминго, поранешен верник на Сајентолошката црква на Том Круз, тврди дека глумецот „ги принудил неговите деца Изабела и Конор да ги прекинат своите...

Пејачката Сека повторно ќе роди син!

Популарната српска пејачка Сека Алексиќ блеска по сите социјални мрежи, а причината е таа што е повторно бремена. Инстаграм и ФБ горат од нејзините...

Албанката Тика се отвори пред новинарите

Тика Цамај е Албанка која ги урива сите рекорди по социјалните мрежи. За неа скоро сите велат дека е премногу згодна, а таа тоа...

Цеца Ражнатовиќ забранета во Албанија – имала антиалбански изјави против Косово!

Медиумите јавуваат дека Албанската агенција за аудиовизуелни медиуми (АМА), го предупреди албанскиот јавен радиотелевизиски сервис РТШ поради емитување песни од српската пејачка Светлана Ражњатовиќ...

Кралски јатрви, нова епизода: Принцот Хари морал да се вмеша

Веќе извесно време кружат гласини дека војвотката од Сасекс и војвотката од Кембриџ не се поднесуваат. Во јавноста протече вест дека принцот Хари и дал...

Рецепт на денот: МОРСКИ ШКОЛКИ ВО МАСЛИНОВО МАСЛО

Потребни состојки: 1 кг школки 1 лута пиперка 3 чешниња лук, мелен црн пипер сол, 5 лажици маслиново масло цел исцеден лимон, малку оригано Подготвување: Загрејте...

Синот на Војо Стојановски сними песна “Никогаш Северна“ и предизвика торнадо...

Дамјан Стојановски, синот на прерано починатата македонска фолк легенда Војо Стојановски дигна голем музички прав разбранувајќи ја јавноста со својата најнова патриотска песна наречена...

Груби и рапави лакти? Трансформација за 10 минути

Грубата кожа на лактите е многу честа појава и бараат големо внимание за да бидат нежни и меки. Сте пропуштиле да се негувате? Не...

Рајко Дујмиќ од “Нови фосили“ во затворска болница!

Некогашниот југословенски хит мејкер (автор и на “Макфестовскиот“ хит “Ѕвона ѕвонат“во изведба на Љупка Димитровска-Калоѓера) и основачот на хит групата “Нови фосили“, Рајко Дујмиќ...

Охрабри се и не троши го времето чекајќи некого….

Во описот под оваа своја летна фотографија на која ја покажа сета својата убавина и својот сексапил, популарната Сузана Турунџиева(која е и успешен ПР...

Марјана Станојковска ја покажа својата крофничка за пливање!

Популарната македонска лото девојка Марјана Станојковска иако не е сè уште на море на оној класичен летен одмор, таа е постојано на некој од...

На кои маки е пејачката Тања Савиќ?!

Познатата пејачка Тања Савиќ, која и во Македонија е една од слушаните, во приватниот живот минува низ многу лош период. По долгогодишните проблеми со...

Маја Поцевска и Јованка Житарова – секој маж би ги посакал...

Ви текнува, гарант, ви текнува на овие две наши девојки, кои додуша во меѓувреме се омажија, родија деца и на некој начин се повлекоа...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети