Горда прозвуче уште посамоуверно на финалната вечер (видео)

https://youtu.be/Dsx4pVjUth0 Следете го моќниот настап на Тамара од финалната вечер заедно со целото шоу.

Тамара неизмерно среќна под редниот број на бесконечноста

Со пласманот на Тамара во финалната вечер на Евровизија нашата земја си обезбеди воедно и свое претставување на нашата земја во завршницата на европското...

Тел Авив музички епицентар на планетата

Милиони гледачи ширум планетата со нетрпение ја очекуваат завршницата на 64. „Евросонг“ што се одржува во Израел. Кај нас во Македонија, возбудата никогаш не била...

Редослед на настапите на земјите во ФИНАЛЕТО на ЕВРОВИЗИЈА

Од 2013 година редоследот за настапите го одредуваат продуцентите на Евросонг, водејќи се со премисата секоја песна да се истакне на свој начин. Еве го...

Зајакнати безбедносни мерки околу Евровизија

Додека пејачите се подготвуваат за вечерашниот настап на Евровизија во Тел Авив, израелската полиција формира кордон со висок безбедносен степен околу објектот во кој...

Одлични прогнози за пласман на ГОРДА и од Би- Би-Си

Додека фановите на евровизиското шоу предвидуваат незапаметен успех на нашата земја досега, од моментот кога Тамара Тодевска влезе прва во финалето, таков успех според...

НБА кошаркарот Бобан Марјановиќ во улога на убиец

Српскиот НБА кошаркар Бобан Марјановиќ, заедно со Киану Ривс, се појавува во улога на платен убиец во ударната сцена на третото продолжение на акцискиот...

Тамара Тодевска вечерва настапува осма во финалето на Евровизија

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер под реден број 8 ќе настапи во финалната вечер на 64. Евровизија, што се одржува во...

„Селфи“ на Акропол за 7 години брак – Закерберг се пофали...

Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг одбра седумгодишнината од бракот со Присила Чан да ја прослави во Атина и со селфи фотографија од Акропол, да...

Тој е новиот „Бетмен“

Ворнер Брос го најави новиот „Бетмен“ филм кој ќе излезе 2021 година, но без Бен Афлек во главната улога. Според „Варајети“, него најверојатно ќе...

МАКЕДОНИЈА ВО ТЕЛ АВИВ СО НАЈУСПЕШНИТЕ МУЗИЧКИ НАЦИИ: Со Тамара “Горди“...

Оваа година Евровизија во Тел Авив, Израел, е една од најскапите во историјата на фестивалот. Само влезницата за финалето чини 1.000 евра, соковите се...

(ВИДЕО) Песната што ГОРДО ќе се пее

Песната „Горда“ со која Тамара Тодевска се пласираше во финалето на Евровизија ќе се пее долго, но деновиве и гордо. Еве ги и стиховите.

Тамара во ФИНАЛЕ на Евровизија!

За првпат по многу години на Евовизија имаме претставник во финале. Тамара со нејзината „Горда“ настапува в сабота. Во финалето влегуваат и Северна Македонија, Албанија,...

Македонија оди во финале – браво Тамара

Македонија оди во финале. Вечерва на Евросонг кој се одржува во Тел Авив во Израел, нашата претставничка Тамара Тодевска која настапи со песната „Горда“ ...

(ВИДЕО) Тамара во „зелената соба“

https://twitter.com/i/status/1129115514612142081

Аплаузи за одличниот настап на нашата ГОРДА Тамара

Тамара Тодевска имаше извонреден настап на сцената во “Експо“ центарот во Тел Авив каде нејзините фанови ја дочекаа и поздравија со извици на поддршка...

Горда на сцената во Тел Авив

  Тамара со гордост блесна вечерва на евровизиската сцена, проследена со овации уште по првите стихови.  

За Хрватска настапи Роко со песната ”The Dream”

Хрватска на годинашниот Избор за песна на Евровизија во Изрел ја претстави младиот Роко Блажевиќ од Сплит со песната ''The Dream'' (Сон). Тој настапи под...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети