Мик Џегер: Добро сум по операцијата на срцето, продолжуваме со турнејата

Иконата на рокенролот и фронтмен на легендарните Ролинг стоунс, Мик Џегер потврди во своето прво интервју дека се чувствува добро откако беше подложен на...

ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Марија Шерифовиќ со своите кандидати – финалисти во...

Марија Шерифовиќ во суперфиналето на Ѕвездите на Гранд, што ќе се одржи следниот викенд, има четири кандидати, па меѓу финалистите освен Џејла Рамовиќ, Армин...

СКОПСКИ КОНЦЕРТ НА ЗДРАВКО ЧОЛИЌ НА ПЛУС 40!: Среќни, распеани и...

-Оваа ноќ е жешка, летна, под полна Месечина, ајде добри луѓе заедно да уживаме искрено... кажа на почетокот од својот скопски мегаконцерт популарниот белграѓанец...

На Цеца и е роденден, ама годинава не го слави

Една од најпопуларните турбо фолк ѕвезди  на Балканот, Цеца Ражнатовиќ, денеска полни 46 години, но за српските медиуми вели дека нема да прави голема...

Најпродавани музички албуми на сите времиња

Музика слушаат сите и секој има омилени музичари, бендови и албуми. Се случува одредена песна или целиот албум да има огромен број слушатели. Ова...

Манекенката Оливија Кулпо најсекси жена на светот

Манекенката Оливија Кулпо според списанието „Максим“ е најсексапилна жена на светот за 2019-та. Таа е на самиот врв на листата „Хот 100“ на бројот...

ЗА ФАНОВИТЕ: Северина со сопствени вибер-стикери

Северина е првата славна личност во Хрватска која работи со една од водечките светски платформи за пораки Ракутен Вибер. Имено, Северина ќе добие сопствени...

Објавено досието на ФБИ за уредникот на Плејбој, Хју Хефнер

Основачот и главен и одговорен уредник на „Плејбој”, Хју Хефнер бил под истрага на федералната полиција ФБИ, кон крајот на 1950-тите и во 1960-тите...

Тамара e најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за...

ДВА ФЕСТИВАЛА ВО ОХРИД: „Канео-фест“ на 29 јуни, конкурсот сè уште...

И ова лето македонскиот Ерусалим, Охрид, ќе има два музички фестивала. Покрај “Охрид-фест“, зад кој стои Григор Копров, најпрво на 29 јуни ќе се...

Филип снима спот во Саранда, а ќе се сонча и на...

-Интензивно вежбам, па според оценките на тренерите од кои добивам целосна поддршка одлично напредувам во оформување на телото, се надевам дека се забележува тоа,...

Блага Петреска и покрај смртта на сопругот цврсто стоела на нозете

Македонската пејачка фолк легенда Блага Петреска како млада жена го изгуби својот сопруг во кој логично била многу вљубена. Со него изродила син и...

За Зорица Поп Панкова љубовта секогаш e на прво место !

Зорица Поп Панкова, пејачка со божанствен глас, со препознатлива харизма, личност која во комуникацијата лесно ќе ве освои, а симпатиите кон неа ќе останат...

Дарко Панчев со Здравко ќе се журка на неговиот скопски концерт!

Македонската фудбалска ѕвезда Дарко Панчев неодамна при средбата со музичката легенда Здравко Чолиќ кој во Скопје пее на 15 јуни, се потсети на убавите...

Бритни Спирс на жежок одмор со своето 25-годишно момче

Откако 37-годишната популарна пејачка Бритни Спирс ја надмината тагата по својот болен татко, таа со своето помладо момче 25-годишниот мускулестиот Сем Ашгари замина на...

Јелена Розга наместо со момче Македонче, си фати момче од Србија!

Сплитската пејачка, сексипилната Јелена Розга постојано изненадува. Некогаш со приватниот живот, а некогаш и со количеството на музички хитови. Оваа пролет ја слушаме со...

Mанекенкатa Тања Ѓукиќ крвнички истепана во Турција:“Го молев да ме убие,...

Познатата српска манекенка Тања Ѓукиќ пред неколку дена била крвнички истепана од своето момче во Истанбул. Тој е Турчин со кого е во подолга...

Македонецот Јорданчо со Бугарките има мега-хит “Јака е жена ти“ !

Македонецот Јорданчо Василковски попознат по прекарот Оцко долги години живее и работи во Софија, а таму и прави големи хитови за бугарските пејачи. Повеќе...

Со која песна Ален Делон стана пејач ?

Славниот француски актер Ален Делон на свои 83 години си ја смени професијата. Наместо актер тој е сега пејач. Додуша, овие две професии се...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети