ОДЛУКАТА ПАДНА: Србија ќе праќа Косовка девојка на Евровизија во Тел...

Младата и убава интерпретаторка Невена Божовиќ, која по потекло е од Косово, ќе ја претставува Србија на годинешново 64. издание на Евровизија, која ќе...

ЗАСЕГА НЕМА СОМНИТЕЛНИ ОКОЛНОСТИ:Почина пејачот на познатиот британски бенд Продиџи

Пејачот на познатиот британски бенд "Продиџи", Кит Флинт, чиј настап во живо имаше можност да го види и слушне и македонската публика, почина на...

ПОПУСТО ЗАБРАНИTE, ХРВАТИТЕ ГО ОБОЖАВААТ: Бајага со концерт во Загреб најголем...

Момчило Бајагиќ Бајага завчеравечер во Загрепската арена одржа најголем концерт во својата кариера. По се изгледа попусто се сите забрани, Хрватите покажаа дека го...

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ПРЕД СКОПСКИОТ КОНЦЕРТ СЕ ПРИСЕТИ НА НЕКОИ СЛУЧКИ ОД...

Владо Јаневски деновиве е во невидена фрка и тоа од оној тип кога таквите слатки гужви му годат на секој познат пејач. Растрган е...

Не им дадоа ни на оној свет да почиваат во мир:...

Светските медиуми пишуваат дека на светски познатата пејачка Арета Френклин и украле 178 илјади долари на смртна постела во август минатата година. Нешто слично се...

Фолк-пејачката Благица Калева – жена херој: Марија е се во нејзиниот...

  "Марија е се во мојот живот, таа ми е мотив да продолжам понатаму, да продолжам со тоа што отсекогаш сум умеела да го правам...

Рамбо се враќа, но за последен пат

Новото продолжение на филмскиот серијал за Рамбо „Rambo Last Blood“, петти и последен дел од познатата франжиза, премиерно ќе биде прикажан на 20 септември,...

Почина мајката на Јелена Карлеуша: Дивна ја загуби битката со тешката...

Дивна Карлеуша, мајката на Јелена Карлеуша починала денеска на 61-годишна возраст откако ја загуби битката со долгата и тешка болест. Веста за смртта на...

Ах, што си убав избричен

Игор Џамбазов има нов имиџ. Откако долго време тераше стил на брадосан лик, Џамбазов конечно реши да „се подмлади“. На фотографијата што ја објави...

Песните на Ширан и Гранде нема да се слушаат во Индонезија...

Индонезиските власти во областа Западна Јава издадоа листа на песни  кои ќе бидат забранети „поради порнографски содржини и непристојност“, се наведува во објаснувањето Радиодифузната агенција на...

Хана ќе навива за мама Тамара во Израел!

Нашата евровизиска претставничка Тамара Тодевска која овој мај ќе ја видиме на фестивалската сцена во Израел и на која секако дека и посакуваме многу...

Кој е кршачот на женските срца што го пее хитот “КРАЈ...

Тој има нова хит-песна која се вика "Крај мене во бело си”. И секој би помислил дека покрај песната ќе застане на "лудиот камен”....

СЕИРЏИЈА, Љубомир Јовановски – КАРА: Софистицирани стопанственици

- Стаорец, господине Стојко! - Што зборуваш бре, Трпе?...- округлавесто лице со катови подгушки и планинско руменило на образите, втренчено ги вкопа своите...

Ѕвездата на серијата „Беверли Хилс“ доживеа тежок мозочен удар

Американскиот филмски и телевизиски глумец Лук Пери, најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“, итно е хоспитализиран откако доживеал тежок мозочен...

На свршеникот на Леди Гага му е драго што се ослободил...

Поп-пејачката Леди Гага (32) пред две недели ја раскинa свршувачката со нејзиниот менаџер Кристијан Карино (50), а како можна причина за тоа се наведува...

Папарацо:За кого се мажи ќерката на славниот фудбалер Драган Џајиќ?

Легендата на српскиот и ексјугословенскиот фудбал Драган Џајиќ, како и славната српска тенисерка Ана Ивановиќ ќе влезат во фамилијарни врски. И тоа благодарение на...

ВЕСНА ВУЧИЌ ОТВОРИ ДУША ЗА “ЗАЕДНИЧКИТЕ 40 ГОДИНИ”….со нејзиниот Драган!

Многу поздравни честитки, многу убави желби и стасаа на познатата (радио) водителка-презентерка Весна Вучиќ (екс-Атанасовска,ќерката на легендарниот Пеце) по повод “заеднички 40 години” (со...

ЕСТРАДАТА Е ВО ПАНИКА: Сега даваме и гаќи на продажба!

Во соседна Србија, на тамошната естрада, во тек е голема акција од страна на нивната даночна инспекција во која сега-засега на црно се фатени...

Шакира ќе сведочи за затајување на данок во Шпанија

Шпанските истражни органи ја обвинија познатата колумбиска пејачка Шакира за затајување данок од 14,5 милиони евра. Суд во Шпанија ја повика пејачката за тој случај...

НЕ БИЛА БОГАТАШКА: Сопругата на Ѓоковиќ работела и како шанкерка!

Јелена, сопругата на мега популарниот тенисер Новак Ѓоковиќ, пред да стапи во брак со богатиот тенисер воопшто не била позната, ниту богата. Таа скромно...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети