На далматинскиот “Сан Ремо“, нема да пеат Калиопи и Маја Оџаклиевска!

“Сплитскиот фестивал“ на забавни мелодии во времето на поранешна Југославија, во времето на онаа голема естрада, со право беше и најдобар музички фестивал со...

Јоксимовиќ во македонскиот Ерусалим ем ќе пее, ем ќе летува!

-Ја обожувам македонската публика, одвај чекам да настапам во прекрасниот Охрид. Неверојатно е чувството да настапиш пред десет илјади луѓе кои во еден глас...

По 27 минути во клиничка смрт, се разбудила и запишала: „Тоа...

Тина Хајнс била клинички мрта 27 минути, па откако се вратила во живот, побарала пенкало и хартија.. Напишала само едно нешто: „Тоа постои.“ Кога ја...

Освежувачки летен студен напиток од мента

Периодот на свежи овошја и зеленчуци, носи уште една трета среќа за љубителите на свежите состојки – изобилство од свежи ароматични билки. Купете си...

Еден бакнеж песни рој!

“Чао бејби“, слаткоречиво вели сексапилната македонска фолк пејачка Сузана Гавазова, која се огласи на Инстаграм, каде е снимена како влегува во бесното бело БМВ...

Држете ја Дара Бубамара: “Ма, грмиш маче“!

Фолк-ѕвездата од соседна Србија Дара Бубамара ги спобудале македонските фанови откако објави секси фотографија на која во преден план се нејзините обилни гради. Македонските...

КОНЕЧНО, ПОСЛЕ 11 ГОДИНИ:Тоше Проески добива достојно вечно почивалиште

Кога премиерот Зоран Заев ја најави реставрацијата на гробното место на легендарниот Тоше Проески многумина се сомневале во тоа. Но еве, зборот си е...

Што прави популарниот ДАРИО на островот КРФ?

Пејачот Дарио Панковски е повторно вљубен и тоа пак во својата сопруга Бојана со која летува на грчкиот остров Крф. За тој остров самите...

ЦРНОГОРСКО-СРПСКИОТ ПЕЈАЧ СЕ РАЗЛАДУВА:Бојан Маровиќ со тазе мускули и нова песна...

И на црногорско-српскиот поп-пејач Бојан Маровиќ деновиве му е многу жешко. Откако ја промовираше новата песна, Маровиќ, кој е миленик на женската публика, се...

Нивес Целзиус се соблече на клупата во парк

Хрватската пејачка, писателка и старлета, по малку и стриптизета Нивес Целзиус секогаш многу добро знае како да остане актуелна, како да ја озборуваат, а...

Македонскиот пејач Васко Форти на гробот на Јасер Арафат

Познатиот македонски поп-пејач Васко Форти не престанува пријатно да ја изненадува нашата јавност и својата многубројна публика. Тој деновиве и покрај високите температури, успеа...

Македонската стриптизета Црна мачка не покажа кој ја мачка да не...

Најпозната македонска стриптизета Црна мачка, стаса во Египет во Хургада каде ќе го помине својот дел од жешкото лето и каде ќе ги разбуди...

Танерел: Јас сум жена и моите природни цицки висат, а јас...

Пејачката Танерел на БЕТ наградите завчера се појави без градник и со длабоко деколте, што кај многумина предизвика бурни реакции, па и згрозување поради...

ВИДЕО: Ја здогледаа Нина Бадриќ на плажа и направија шоу

Неколку големи фанови на хрватската пеачка Нина Бадриќ приредија вистинско шоу откако ја здогледаа како се шета на една плажа на Јадранското море.

Тони Цетински во Белград, запеа и заплака за нашиот Тоше

И ако хрватскиот пејач кој е по потекло од Истра, Тони Цетински одржа успешен концерт пред полн стадион “Ташмајдан“ во Белград, тој најмногу бисеви...

Сестричката на Андријана Јаневска се омажи во Италија!

-Го омаживме најмалото - најубавото! Среќен брак Николина и Џанлука! Животот да ви биде музика, напиша емотивно на социјалните мрежи популарната македонска пејачка Андријана...

Косовката Истрефи во дуетска песна со Русинот Алгие

Делува на прв поглед шокантно, но вистинито. Познатата пејачка од Косово Ера Истрефи направи дуетска песна со рускиот рапер Алгие и предизвика бурни реакции....

Tриумфираа Македонци: Бејхан Рамов од Битола и Ленче Кукиќ од Струмица!

И сега кажете дека навистина имало многу логика во онаа народната дека кога одиш низ Македонија немој ни да пееш, ни да играш бидејќи...

Алис Купер со шокантен “договор за смрт“ со сопругата: “Кога ќе...

Светски познатиот рок музичар Алис Купер открива дека со својата сопруга, Шерил Годард, има склучено "договор за смрт", според кој, кога ќе дојде времето,...

Анастасија и Владимир не ги трпат градските горештини, се ладат во...

Ќерката на пејачот Наум Петрески, Анастасија на време избега од летните градски вруќини и тоа не сама. Таа е на море, кај јужниот сосед...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети