Сека Алексиќ: Во 2018 сакам да му родам сестричка на Јаков!

Пејачката Сека Алексиќ (36) и нејзиниот сопруг Вељко Пиљикиќ, во желба на својот 1-годишен син Јаков да му подарат братче или сестриче, неодамна почнаа...

Половина естрада на оросување на вагина!

Сузана Манчиќ, Тијана Дапчевиќ, Снежана Дакиќ... се само дел од познатите дами кои биле на оросување на вагината. Од неодамна на оваа листа се...

Елена Петреска можно е да оди на Евровизија, но како претставник...

Поп-пејачката Елена Петреска влегла во потесниот избор за претставник на песна на Евровизија, на државата Сан Марино. Оваа година, вели Елена, Сан Марино во...

АНЕТА МИЦЕВСКА И “МОЛИКА”:Не сме добиле директна понуда од МРТВ за...

Деновиве главна тема низ домашните медиуми беше веста дека Анета Мицевска и групата "Молика" ќе ја претставуваат нашата земја на изборот за песна на...

ТЛЗП – Бранислав Лечиќ како Антонио Бандерас во “Desperado”, жените полудеа!

Десеттата епизода од хуманитарното шоу "Твоето лице звучи познато" помина во знакот на Бранислав Лечиќ кој освен што победи, исто така откри и како...

Сања Барби повторно удри по косата!

Сања Цинцева, или попозната како Сања Барби, повторно удри по косата! Имено, фолкерката која неодамна стана розова, деновиве се пофали со нов имиџ и...

Четири години од смртта на Пол Вокер, Вин Дизел објави емотивна...

Тешко е да се поверува, но веќе поминаа четири години од трагичната смрт на актерот Пол Вокер, кој на 30. ноември 2013 година заедно...

Мадона со песна и честиташе роденден на Бритни Спирс

Популарната пејачка Мадона на својот официјален Инстаграм профил и го честита 36 роденден на Бритни Спирс, која го прослави деновиве. Таа на својот Инстаграм профил...

Јелена Карлеуша: Дорис Драговиќ е дива!

Пејачката Јелена Карлеуша во затсиноќешната во Ѕвездите на Гранд откри која своја колешка ја смета достојна на себе. Имено, познато е дека Карлеуша себеси се...

Зорица Заева прошета на модна писта по повод Светскиот ден на...

Сопругата на премиерот на Република Македонија, Зорица Заева, градоначалниците на Струмица и Валандово, Коста Јаневски и Перо Костадинов, пратеници, советници, естрадни ѕвезди и медиусмки...

Хајди Клум направи селфи од кое боли глава

Медиумите неуморно пишуваат за нејзиниот љубовен живот, но таа со еден потег покажа дека таа тема воопшто не ја интересира. Хајди моментално ужива на плажите...

Ријана сака да ја врзуваат во кревет, а Бијонсе се пали...

Кога е во прашање чувствителната тема за сексуалните фантазии сите од нас, машки или женски, имаме свои лични фаворити. Разни научни студии откриле дека...

Тавитјан заслужни: “Калино моме” се најде на новиот албум на Јосипа...

  Јосипа Лисац, која неодамна го промовираше новиот материјал, на албумот покрај новите теми ја вметнала и легендарната "Калино моме" која ја испеа заедно со...

Кристина Арнаудова во нова хуманитарна новогодишна мисија!

Vo organizacija na zdru`enieto "Proekt sre}a# vo petokot startuva{e proektot "I jas sum Dedo Mraz#, novogodi{na kampawa koja ima za cel da obezbedi novogodi{ni...

Џеј Зи со најмногу номинации за 60. издание на Греми!

Како што привршува годинава, полека започнуваат подготовките за сезоната на награди, па така денеска беа објавени номинациите за јубилејното, 60. по ред доделување на...

ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ: Не постои таков маж кој може да го замени...

Цеца Ражнатовиќ ретко зборува за емоциите и своите врски, но за тоа, како што вели и самата има посебна причина. Сепак, фолк пејачката конечно...

Тамара Тодевска изгледа подобро од било кога!

Тамара Тодевска, која минатата година се оствари како мајка и на свет ја донесе малата Хана, изгледа подобро од било кога! Пејачката, конечно, ја...

Моби: Немав пари за да си купам леб, па научив сам...

Музичарот и фотограф Ричард Мелвил Хал (52), познат како Моби, открива дека во 80-тите години спиел во напуштенa фабрика. "Не можев да си дозволам леб...

Празнична еуфорија – Кралицата Елизабета позираше пред новогодишната елка во својот...

И во британското кралско семејство, празничното украсување е традиција и секоја година е со различна тема. Лани тоа беше ориенталната естетика, а оваа година...

Кендал Џенер ги шокираше фановите со својот изглед, без шминка не...

Кендал Џенер била фотографирана без шминка, и нејзините фанови буквално останале без текст кога виделе како таа навистина изгледа. Младата Кендал Џенер за многу тинејџерки...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО