МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ: Ништо не е случајно во животот!

Марија Шерифовиќ, која во март ќе одржи концерт во Скопје, во едно интервју за српските медиуми истакнала дека е многу религиозна и рекла дека...

ТИЈАНА ДАПЧЕВИЌ: Радовиќ е фолирантка, а Карлеуша жена лавица!

Тијана Дапчевиќ во едно интервју за српските медиуми ги коментирала колегите и без влакна на јазикот го дала своето мислење. Па така, за Александра...

“Лајв бенд” не мируваат!

"Да си прашам за неа" е насловот на втората песна на момците од "Лајв бенд", која доаѓа веднаш по првенчето "Туѓина била маќеа", композиција...

Александра Јанева со нов сингл и видео: Направивме фраерски проект!

Поп-пејачката Александра Јанева, препознатлива по својот моќен вокал и фестивалски евергрин рефрени, направи целосна трансформација за новата песна "Бам бам". "Направивме фраерски проект#, искоментира пејачката...

Форбс: Бијонсе е најплатена пејачка за 2017 година

Американската пејачка Бијонсе се најде на првото место на листата на Форбс на најплатени жени во музиката, со заработка од 105 милиони долари. Албумот “Lemonade”...

Ќерката на Синди Крафорд на удар на Инста-заедницата: „Јади нешто!“

Ќерката на познатиот супермодел Синдри Крафорд, Каја Крафорд, неодамна на својот Инстаграм профил објави фотографија во бикини, која наиде на бурни рекации. Од една страна...

Адријана Лима за последен пат ги рашири крилјата за “Викторија Сикрет”

И конечно во Шангај се одржа овогодинешното модно шоу на Викторија Сикрет, а првите фотографии и снимки брзо се проширија. Адријана Лима заблеска во...

ЕЛЕНА РИСТЕСКА: Се додека лаеме по нашето, а го величиме туѓото...

Таа, дефинитивно, е една од најдобрите, но и најозборувани пејачки на домашен терен. Иако од почетокот на нејзината кариера е главна мета на јазиците...

ЗДРАВКИЦА МИЛИЌ:Маша е мој најголем успех во животот!

Здравкица Билбиловска, која пред неколку години стана госпоѓа Милиќ деновиве го прослави 4. роденден на ќеркичката Маша. По тој повод атрактивната водителка на социјалните...

Сања Лефкова се врати од Лондон и веднаш се фрли на...

Сања Лефкова, која веќе извесен период заедно со семејството живее во Лондон, деновиве е во Македонија, а престојот дома ќе го искористи и за...

Гоца Тржан со емотивна порака за сопругот: Ти благодарам што сме...

Пејачката Гоца Тржан ги разнежни фановите на Инстаграм кога објави емотивна порака упатена на нејзиниот сопруг.   „Го сакам твојот талент, твојата музикалност и уметничка природа....

Тијана маестрална како Цезар во ТЛЗП!

Тијана уште еднаш ја покажа својата маестралност и ги собра сите комплименти во шоуто  „Твоето лице звучи познато“ . Имено, нашата овогодинешна претставничка во...

Калиопи: Ромео беше и остана мое рамо за плачење!

Македонската пејачка Калиопи Букле, пред белградскиот концерт на Коларац закажан за 25-ти ноември, за српските медиуми си ја отворила душата. Таа раскажувала како ги поднела...

И ПОСЛЕ 20 И КУСУР: Меморија не свиреа, Меморија растурија!

  Не беше важно дали салата е полна до последното место, дали има млади или стари... важно беше дека, како што беше напишано на еден...

Предин и Дедиќ се една поинаква естетика!

Двоецот Зоран Предин и Матија Дедиќ во петокот во МНТ за прв пат одржаа концерт пред скопската публика во чии рамки го промовираа материјалот...

Росана и Горан се заедно, во студио!

Росана и нејзиниот колега Горан Тодоровски се ептен големи другари и тоа го знаат и врапчињата на гранка, а деталите за тоа дека нешто...

Индиската убавица Мануши Чилар е Мис на светот за 2017

Индиската убавица Мануши Чилар денеска е избрана за Мис на светот за 2017 година. Во финалето на изборот за Мис на светот кој беше одржан...

Почина Малколм Јанг, гитаристот и основач на AC/DC

Легендарниот гитарист и основач на групата AC/DC Малколм Јанг денеска почина во 64. година од животот, по тригодишна борба со деменција поради што беше...

Ексклузивно со… Ал ди Меола: Соништата се остваруваат, само ако премногу...

По пауза од десетина години еден од најголемите и најнаградуваните светски гитаристи на сите времиња, благодарение на Авалон продукција, се враќа во Скопје, и...

На Кети Пери и е забранет влез во Кина!

Американската пејачка Кети Пери не доби виза за Кина каде што требаше да настапи на ревијата на ангелите на „Викторија сикрет“ кон крајот на...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО