Нина Бадриќ е топ риба и во петтата деценија од животот!

Хрватската пејачка Нина Бадриќ е во петтата деценија од животот, а покрај прекрасниот глас се уште може да се пофали со своето заносно тело...

Бијонсе, Ед Ширан и Пинк на новиот албум на Еминем

Долгите паузи меѓу албумите на Еминем се секогаш со добра причина, а неговите обожаватели се наградени за нивното трпение со одлични и понекогаш неочекувани...

Џоли: Знаев дека нема да успеам со Бред!

Сите добро се сеќаваме на моментот кога Анџелина Џоли и Бред Пит ја започнаа својата љубовна врска, и покрај фактот дека Бред тогаш сè...

Хари е свршен, но овие пет принца се уште се “на...

Хари сега е свршен, но овие пет принца се уште се “на пазарот”. Иако кралската сршувачка многумина усреќи, се чини, дека има и од...

ДАНИ ДИМИТРОВСКА: Не се трудам да се допаднам секому!

Дани Димитровска, која неодамна го промовираше новиот албум "Град за љубов" на кој се наоѓаат осум нови теми, од кои неколку претходно веќе и...

Евровизискиот победник се опоравува по трансплантацијата на срцето

Актуелниот евровизиски победник, Португалецот Салвадор Собрал се опоравува во болница по извршената трансплантација на срцето, пренесува Би-би-си. Лекарите од болницата Санта Круз во Лисабон...

Оливер е добро и е оптимистичен

Сплитскиот пејач Оливер Драгојевиќ (70), кој поради тешката болест ги откажа концертите закажани периодов, за среќа, е се подобро, а наводите дека е во...

Егзит меѓу најдобрите фестивали и организатори во Европа!

На официјалниот избор за најдобри фестивали во Европа (European Festival Awards) на кој учествуваат 350 фестивали од повеќе од 35 земји на стариот континент,...

Се договориле: Севе и Данијела ќе снимаат дует

“Сестре” е насловот на дуетската песна на Северина и Данијела, која двете пејачки решиле да ја снимат по неодамнешната соработка, односно откако Севе (45)...

Според Форбс: Пи Диди е најплатен музичар за 2017!

Според листата на Форбс, американскиот рапер Шон Комбс е носител на листата на 100 највисокоплатени личности. Списанието објави дека раперот познат како Пи Диди заработил...

Шенон Доерти: Живеам во страв,цело време мислам дека ракот ќе се...

Ѕвездата на серијата „Беверли Хилс“ , иако го победи ракот на градата, сепак се уште стравува, за тоа дека би можел да се повтори. „Често...

Оливер ги откажа концертите, лекарите загрижени за неговото здравје

Пејачот Оливер Драгојевиќ е приморан да ги откаже најавените концерти поради здраствени причини. - Драгојевиќ е присилен поради здраствени причини да ги откаже сплитските концерти...

Ферги: Бев зависник од дрога и секој ден халуцинирав!

Пејачката и глумица Ферги јавно проговори за својот проблем, завсиноста од дрога. Познатата пејачка јавно призна дека за време на тинејџерските години употребувала психоактивни...

Шокантно! Гол маж исплашил пејачката среде настап, почнала да плаче и...

Холандската победничка на шоуто „Гласот на Холандија 2016“ гостувала во една тамошна емисија, кога во еден момент пред неа скокнал гол маж.  Ман де...

Пејачката се појавила со чорапи од „скромни“ 1 340 долари!

Кога ќе се спомене цената на некое парче облека луѓето најчесто превртуваат со очите и упатуваат непристојни коментари. Токму такви коментари деновиве пристигнале и...

Јелена Карлеуша: Не е срамота да се биде самохрана мајка!

Јелена Карлеуша во интервју за српски Курир рекла дека Србија е држава со изместени вредности. -Ние сме земја на парадоксот. Кај нас не е срамота...

Тијана Дапчевиќ: Поради љубов Скопје го заменив со Белград!

Тијана Дапчевиќ која е дел од музичкото шоу " Твоето лице звучи познато" во едно интервју открила дека најголемата лудост која ја направила во...

Познатата австралиска манекенка ги охрабри жените: Половата дискриминација треба да престанe!

Половата дискриминација е сè поголем проблем денес во светот. Тоа е темата за која моментално најмногу се дискутира, а со овој предмет се позанимавала...

Хајди Клум: Не сакам моите деца да се занимаваат со мода!

Поранешната манекенка Хајди Клум изјавила дека не сака ниедно од нејзините четири деца да се занимава со мода. Таа рекла дека не зборувам за...

Сара Мејс и Димитар си истетовираа бурми

Пејачката Сара Мејс и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски, си истетовираа бурми. Фотографијата од тетоважите на кои се гледаат стрелки што покажуваат во правец...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО