Пенелoпе Круз : На 18 години снимив сцена каде сум потполно...

Пенелопе Круз се фотографираше гола за британскиот магазин "Esquire", а интимните делови ги прикрила со завеса. И покрај тоа што има 43 година, Пенелопе...

Јелена Карлуеша: Ивица Дачиќ е буцкаста жаба!

Јелена Карлеуша во едно интервју го прокоментирала гостувањето на Ердоган во Србија, но и настапот на министерот Ивица Дачиќ кој специјално за оваа пригода...

Аделина Тахири спрема нова балада!

Албанската пејачка Аделина Тахири која неодамна го промовираше видеото за темата “Dale kadale" наскоро ќе објави уште една песна, но овојпат станува збор за...

Оливер Драгојевиќ среде концерт го симна капчето и покажа дека е...

Хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ се појави во јавноста прв пат откако е на хемотерапија, а пред присутните решил да го извади капчето и на...

Кинезите воодушевени од Танец и Су Лан или наша Сузе Спасовска

На домашната јавност веќе и е познато дека Сузана Спасовска го изучува кинескиот јазик и дека тоа добро и оди, но сега во тоа...

Црногорскиот евровизиски претставник ќе оди на гости кај Никол Шерцингер

Овогодишниот црногорски претставник, Славко Калезиќ, во моментов е дел од британскиот "Икс фактор#, каде што успеа да го совлада и предизвикот на шесте столчиња,...

Големи журки на снежни патеки во март!

Големото фестивалско семејство на Егзит од следната година ќе брои уште еден член! Откако во 2014 го започна одржувањето на Си Денс на Јаз,...

Андријана е убавицата која оди на Miss Globe

  17-годишната Андријана Илиоска од Скопје е овогодинешната победничка на изборот за Мис на Македонија за Miss Globe. Андријана победи на домашниот избор за кој...

Цеца за Тоше:И денес плачам кога ќе го слушнам неговиот глас!

Светлана Цеца Ражнатовиќ на десетгодишнината од смртта на Тоше Проески, со голема болка зборува за нивното пријателство за кое вели дека го обележале само...

Викторија Бекам советува: Вистинската чанта е синоним за стил

Викторија Бекам важи за една од најдотераните жени во светот. Нејзиниот истенчен стил за модни детали, кој нејзиниот стил го прави единствен и беспрекорен,...

Ед Ширан заврши во болница

Популарниот пејач ја скршил раката во несреќа предизвикана во Лондон, кога автомобил налетал на него. Ед Ширан на својот Инстаграм потврди дека своите концерти ќе...

Се снима документарен филм за Џорџ Мајкл

Во чест на Џорџ Мајкл, кој почина на 5 Декември минатата година, на телевизијата „Канал 4″ ќе се прикажува документарниот филм за легендарниот пејач....

Тие сепак се враќаат, ќе се снима третото продолжение на “Сексот...

Долго чекавме сите и сега конечно можеме да се израдуваме на новите авантури на нашите омилени пријателки. Кери, Миранда и Шарлот сепак ќе го...

Ова е најгледаниот настап на ТЛЗП, еве и зошто:

Стефан Анџелковиќ и Леон во вечерашното издание на шоуто Твоето лице звучи познато се најдоа во улога на жени, односно на Милица Тодоровиќ и...

Тијана повторно триумфираше во ТЛЗП!

Победата во третата епизода од шоуто "Твоето лице звучи познато" повторно ја однесе Тијана Дапчевиќ! Имено, нејзиниот лик уште еднаш се покажа како сигурна...

Лила наполни 46 :Една година постара, ама уште секси!

Водителката Лила Стојановска деновиве го прослави 46. роденден во друштво на најблиските пријатели. Дека одлично си поминала на забавата потврди и самата преку статусот...

Поранешната членка обвини – „Пусикет долс“ беше параван за проституција!

Поранешната членка на „Пусикет долс“ Каја Џонс (33) деновиве излезе со скандалозна изјава дека групата всушност била само параван за висока проституција. Џонс, која...

Ана Николиќ и Раста се селат во вила од 500 илјади...

Ана Николиќ и нејзиниот сопруг Стефан Ѓуриќ-Раста наскоро се селат во луксузна вила од 500 илјади евра, која ја градат на Вождовац. Со оглед на...

„Полско цвеќе“ на Тоше Проески доби нова верзија

Момците од „Инструментал Бенд“ решија со видеозапис и преработка на големиот хит „Полско цвеќе“ да ја одбележат 10-годишнината од трагичната сообраќајна несреќа во која...

Стинг победи во Скопје

   По 15-годишни преговори од Авалон продукција успеаја да го донесат Стинг во Скопје, и не само затсношти зашто ќе има реприза. Стинг доаѓа повторно,...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО