Коста уште од сега ги спреми играчките за сестричките!

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована со нетрпение ја очекуваат приновата во семејството која треба да пристигне наскоро. Пејачот во едно интервју за српските медиуми...

Оливер Драгојевиќ и болен прифатил да пее на хуманитарен концерт

Иако и самиот се бори со тешка болест, познатиот хрватаки пејач, Олиевр Драгоевиќ ја прифатил поканата на организаторите за настап на хуманитарен концерт и...

Четкар со песна и спот го најавува новиот албум

  Џез-музичарот Владимир Четкар во етерот пушти нова песна и спот, која всушност е најава за студискиот материјал што излегува наскоро. Албумот е веќе во...

ВИКТОРИЈА ЛОБА: Јас сум среќна жена!

Викторија Лоба, која важи за една од најубавите пејачки на домашен терен, вели дека верува во љубов за цел живот и потенцира оти во...

Градоначаликот на Карпош Богоев ја запроси Ивана, таа со еден глас...

Градоначалникот на Општина Карпош почна да ги одбројува ергенските денови. Тој синоќа ја запроси неговата девојка Ивана, со која е во осумгодишна врска, пренесува...

Давид Кајмакоски копија на тато Даниел

Пејачот Даниел Кајмакоски пред осум месеци стана татко. Тој ги чуваше подалеку од јавноста деталите за венчавката и за бременоста на неговата сопруга Кристина,...

Папаз и неговиот “Подем на гревот” го отворија 16. Моден викенд...

Во неделата започна шеснаесеттиот Моден викенд Скопје, под мотото на сезоната #Stopthetraffik. Сезоната есен-зима 2017/2018 ја отвори ревијата на "Папаз" и колекцијата "Подем на...

ЖЕЉКО ЈОКСИМОВИЌ: Раздвоеноста од семејството е составен дел од мојата професија!

Жељко Јоксимовиќ, кој неодамна одржа голем концерт во Скопје, во едно интервју открил дека воопшто не му пречат честите патувања и фактот што е...

Во Прилеп весело и полно со посетители, градот во знакот на...

Во весела атмосфера и посетители од Македонија и странство помина и втората фестивалска вечер на „Пивофест“. Ниту краткократјниот дожд не ги поколеба посетителите да...

„Вог“ ги избра најубаво облечените дами за 2017!

Магазиот „Вог“ објави листа на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година.  Листата не е нумерирана, па поради тоа не е познато која...

Ана Николиќ и Раста на дружба со фановите: Воодушевена сум од...

Пејачката Ана Николиќ и се уште законскиот сопруг, раперот Стефан Ѓуриќ Раста вчера направија вистински хаос во Сити Мол каде имаа дружба со фановите...

Во кој град Марјан Коцев ќе слави 25 години естрадна кариера...

Популарниот македонски фолк пејач Марјан Коцев оваа година слави 25 години естрадна кариера, па по тој повод тој најавува дури 25 солистички концерти. Завршниот...

Тел Авив музички епицентар на планетата

Милиони гледачи ширум планетата со нетрпение ја очекуваат завршницата на 64. „Евросонг“ што се одржува во Израел. Кај нас во Македонија, возбудата никогаш не била...

Проблеми при користењето на ЈуТјуб

Корисниците на еден од најпопуларните интернет страници – ЈуТјуб – пријавија за проблеми при користењето од ноќеска. Тоа го потврди и сајтот Даундетектор (Downdetektor),...

Брена пивнала винце, па останала без возачка!

"Брена се враќала од некоја прослава, каде испила неколку чаши вино, но ниту помислила дека тие толку можат да влијаат на нивото на алкохол...

14 години по порно снимката,се појавија нови голи фотографии од Северина

Пред 14 години популарната пејачка Северина доживеа вистински шок на естрадната сцена кога се појави нејзина приватна снимка со експлицитна содржина. Иако јавноста во најголема...

Јелена Розга наместо со момче Македонче, си фати момче од Србија!

Сплитската пејачка, сексипилната Јелена Розга постојано изненадува. Некогаш со приватниот живот, а некогаш и со количеството на музички хитови. Оваа пролет ја слушаме со...

ДАРКО СПЕЈКО И ЉУПКА МИТРОВА: За 100.000 евра ќе влеземе во...

Дарко Спејко и кумашинката на Заев, Љупка Митрова, деновиве прославија годишнина од својата врска, а по тој повод двојката објави и кратко видео на...

Тијана го скина Чола, Беби Дол ги покажа градите и лапна...

Завчера и официјално стартуваше новата сезона од шоуто "Твоето лице звучи познато". Годинава публиката ќе има можност да ги гледа имитациите на Бранислав Лекиќ,...

Парис Хилтон кажа “да”!

Светската џетсетерка Парис Хилтон, се вери со своето момче, актерот Крис Зилка. Убавата вест таа ја сподели на својот Инстаграм профил, споделувајќи нивна заедничка...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО