Еурека: Марија Шерифовиќ ни е бремена – потврди и Јелена Карлеуша

  Евровизиската музичка ѕвезда 38-годишната Марија Шерифовиќ не престанува да ги вознемирува фановите и новинарите. Овојпат со мошне убава вест. Убавата Мара, како што нагалено...

Драгана Мирковиќ, на концерт во Америка се расплака, пеејќи ја македонската...

На тој мојот концерт дојдоа и многу Македонци кои одамна се иселени од својата татковина. Носталгијата секогаш ги разбранува, што е многу сфатливо. Така...

Анета Молика се разведе – По две децении брак со клавијатурист...

Иако новинарите многу ги бараат, тие молчат (засега). Веројатно поучени од примерите на некои други музички ѕвезди, кои со своите разводи никогаш не ги...

Изгоре до темел омиленото место на голем број пејачи,  кафеаната на...

Популарниот македонски музичар Трајче Толевски, попознат по прекарот Мајка, член на групата „Скопски боеми“ и водител на многу гледаната фолк-емисија „Мерак меана“, остана без...

Како „птички преселници“ – водителките Даева и Дебарлиева си заминаа од...

Атрактивните русокоси Билјана Дебарлиева од “ТВ Канал 5“ и Анита Даева од „Балкан мјузик ТВ“, сега-засега  не откриваат каде ќе продолжат со кариерата, ниту...

Ѕвездата е родена: Македонецот од Охрид, Александар Јосифовски – вицешампион! Заврши...

– Овој Македонец е таков пејач од кого боли глава! – беа првичните изјави на голем број гледачи кои го следеле финалето покрај телевизорот...

Одмор како од хорор филмови: Ричард Гир хоспитализиран во Мексико, целото...

Актерот Ричард Гир се опоравува во Мексико заедно со членовите на неговото семејство откако му беше дијагностицирана пневмонија, додека сите други членови на семејството...

Синот Алан викаше на мама Тереза: “Мамо, мамо внимавај ќе паднеш,...

Папарацо – славната пејачка во ризична ситуација! “Мамо, мамо внимавај ќе паднеш, не се наведнувај толку многу, ќе се скршиш...мамо ма, симни се од сцената...“...

Долго чувана тајна: Финансиски криминал во “Ѕвездите на Гранд“, да или...

Имаше 40 емисии во една сезона, па едноставната пресметка покажува дека Стојковиќ заработувал 80.000 евра годишно, Миљковиќ и Ана Бекута по 100.000 евра, Ѓорѓе...

Јована Јеремиќ, скандалозната ТВ-водителка:”Водењето љубов не може да чека, нестрплива сум...

„Душата ми е чиста. Рацете ми се чисти. Никогаш не сум работела со мојата вагина, иако можев безброј пати така да заработувам. Но сакам,...

Лош крај на легендарниот бенд „Црвена јабука“: Членовите завршија на суд,...

Поранешниот тапанар на познатиот бенд откри што се случило и зошто повеќе не е дел од тоа. Поранешниот тапанар и ко-основач на бендот Црвена јабука,...

Пак е во “облаците“, Северина на “новото“ момче му прати срцепарателна...

Неодамна таа и Филип се вратија од заедничко кусо патување таму каде што е вечно лето, па се претпоставува дека 7 дена како во...

Џамбазов „се покаја“ со подарокот за Илина: „За роденден и купив...

Игор Џамбазов, нашиот актер и шоумен и неговата Илина Арсова, врвната планинарка и спортистка Илина Арсова постојано споделуваат дел од нивниот приватен живот и...

Папараци: Во Бодрум на морските бранови се лулаат Џан Јаман и...

Сексапилниот Турчин Џан Јаман популарен актер и шоумен и неговата девојка, водителката Леота Дилета, уловени се на одмор, од страната на љубопитните папараци. Фотографиите...

Ал Пачино има 53 години помлада девојка и непрепознатлив изглед/ФОТО

Легендарниот холивудски актер Ал Пачино (82) ја изненади јавноста со својот изглед на новите фотографии на кои е снимен заедно со неговата 53 години...

Калиопи за својот син Пако: „Најважно е детето да ми е...

“Кога имаме јас и Ромео наша нова песна, оставаме прво Пако да ја слушне“ Мегапопуларната македонска поп-пејачка, Калиопи, секогаш со раширени раце и со голема...

И Северина се вакцинираше со Фајзер

Пејачката Северина Којиќ се вакцинираше против Ковид 19 со вакцина на „Фајзер“ и на социјалните мрежи објави фотографија од чинот на вакцинирање. Она што ги...

Македонската пејачка го ожени синот во Србија! На Гоца Божиновска сватовите...

Уште една интересна свадба се случи во светот на познатите. И тоа во најблиското соседство, во Србија. Таму минатиот викенд синот го ожени пејачката...

Родени Скопјанки кои никогаш по заминувањето не се вратиле да живеат...

Македонија е земја која е богата со голем број талентирани пејач(к)и и музичар(к)и. За волја на вистината, многумина од нив својата славна кариера ја...

Не е лесно да бидеш естрадна ѕвезда, пејачката Вања признава: ...

Се попопуларна пејачката Вања неодамна прозборе како некои од нејзините колешки доаѓаат до пари и високите места на топ листите, како стасуваат на насловните...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети