70 илјади евра за прославата, по Антонија Гиговска и Владо Јаневски...

Со стихотворба од реномиран поет, музички аранжман и специјална песна за годишнината се одбележуваат 21 година од потпишувањето на Рамковниот договор. Во рамки на...

Георгина Родригез прошета низ Манчестер во модна комбинација од два милиони...

Георгина Родригез често е тема на јавноста и на социјалните мрежи поради нејзиното провокативно облекување. Доволно ѝ е да направи едно селфи, а големите...

Папарацо: Замислената Јована Стојменовиќ, затскриена, намигна на непознато момче на плажа!Со...

Да не ви е чудно што деновиве, на Утринската програма на телевизијата „Сител“, не ја гледате атрактивната водителка Јована Стојменовиќ. Таа е на море,...

На „Охрид фест 2022“ – „Ѕвездите на Гранд“, Александар Јосифовски и...

Музика без граници! - Кога ја добив песната „Глупаво е да си сам“ од композиторот Горан Шарац, некако веднаш јас и Белма ги споивме енергиите....

Антониа Гиговска го откажа учеството на Мировниот фестивал

Пејачката Антониа Гиговска го откажа учеството на Мировниот фестивал. Фестивалот ќе се одржува на плоштадот „Скендербег“ по повод 21-годишнината од Рамковниот договор, а Гиговска го...

Лесковчани „версус“ Карлеуша во акција „Едно евро да не пее Јелена“

Здружението „Движење за Лесковац“ почна да собира пари во акцијата „Едно евро да не пее Јелена“ и на штанд во центарот на градот, во...

Ексклузивно: Аеродромот во Дубровник да се вика Тереза Кесовија! Иницијатива од...

Со тоа, во светот на аеродромите ќе имаме уште еден со името Тереза. Секако, покрај оној веќе постојниот во Тирана (Албанија), кој поодамна се...

Гоца Тржан сака да старее со својот втор сопруг Раша

Популарната поп-пејачка Гоца Тржан никогаш не го крие приватниот живот од своите обожаватели, а најмалку од новинарите. Така е и сега, кога зборува со...

Аделина Тахири и патува и пее за своја душа – од...

Атрактивната поп-пејачка од Македонија, Аделина Тахири, ова лето вистински ужива во животот. И секако дека не е сама. Друштво ѝ прави кој, ако не...

Како да се избориме со летната депресија?!

  Сепак, самите ние сме тие што треба да се потрудат за летно расположение: ќе ѝ објавиме војна на летната депресија со облекување лесна летна...

Трогателно збогување на сопругот од Њутн-Џон: „Оливија, нашата љубов го надминува...

Џон Истерлинг, сопругот на Оливија Њутн-Џон, во првото официјално соопштение по нејзината смрт, и оддаде признание на пејачката дива за сè што правела во...

Татко и ќерка снимија песна и спот – летната „Пламен на...

Теодора Јовиќ е музички многу талентирана и оригинално, на свој начин, чекори по стапките на својот популарен татко, пејачот Ѓоко. Сето ова оди на...

Премиера: фолк-пејачката Сандра Африка се почести со јахта од 500 илјади...

  Атрактивната фолк-пејачка Сандра Африка не прекинува да предизвикува на секаков можен начин. Некогаш со песните, некогаш со изјавите, а многу почесто со сето она...

Се огласи Димса, Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ – Не сум на одмор...

Актуелниот портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Димса Арсовски, реагира веројатно и со право поради штотуку објавената фотографија  на социјалните мрежи (со својата понежна половина), од...

По само три недели брак – Џенифер Лопез и Бен Афлек...

Медениот месец штотуку заврши, а Бен Афлек и Џенифер Лопез наводно решиле да се разделат на одредено време. Фановите се загрижени за уморниот изглед...

“Црна листа“: Бред Пит има список на актери со кои никогаш...

Бред Пит наводно има список на актери со кои повеќе нема да снима повторно, според неговиот колега од „Експресен воз“ (Bullet Train), Арон Тејлор-Џонсон....

Даворин Боговиќ од „Прљаво Казалиште“ со концерт во Битола

Даворин Боговиќ, првиот вокал и еден од основачите на еден од најпопуларните поп-рок состави во поранешна Југославија, загрепско „Прљаво Казалиште“, на 17 август ќе...

Пејачот на босански севдалинки, тетовираниот Божо Вреќо, го запали Интернетот –...

Поради една своја, нова фотографија Во Македонија, досега, имаше еден концерт, пред некоја година, во Филхармонијата и по тој настап се здоби со многу нови...

Пејачката Сенидах: Сите будни, а јас гледав….како татко ми умира во...

Популарната пејачка Сенида (Хајдарпашиќ), попозната како Сенидах, е родена во Љубљана, со потекло е од Црна Гора, а за нејзиниот приватен живот малку се...

Траволта се прости од Њутн Џон: Твој сум од првиот момент...

Актерот Џон Траволта се прости од својата колешка, актерката Оливија Њутн-Џон, која почина во понеделник на 73-годишна возраст. Траволта се прослави заедно со Оливија...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети