Анализа на Стратфор: Не престануваат тензиите под површината на западен Балкан

Под површината на релативниот мир кој на Балканот трае последите десет години се уште се присутни етничките тензии и националистичките страсти, а преговорите меѓу...

Во ЖИВО: од протестот пред собрание против промена на уставното име

https://youtu.be/a_rbJNm2BFc  https://www.youtube.com/watch?v=a_rbJNm2BFc&feature=youtu.be   

Сакале да ограбат банкомат, го минирале, па го разнеле (ВИДЕО)

Околу 3 часот по полноќ во петокот утрото силна детонација го кренала Карловац на нозе. Експлозијата се случила на банкомат на Карловачка банка. Банкоматот...

Еве како се одмрзнува авион пред полетување

https://www.facebook.com/SkopjeAirport/videos/1822455427766577/

Седумнаесет лица досега настрадаа од поплавите во областа Атика

Седумнаесет лица досега настрадаа од поплавите во грчката област Атика, говорат последните официјални информации. Пожарникарите во моментов бараат шест исчезнати лица, објавија локалните медиуми.Според...

Отворен оган врз канцелариите на ПАСОК во центарот на Атина

Со огнено оружје, веројатно „калашников“, околу 20 часот по локално време биле нападнати канцелариите на грчката партија ПАСОК, кои се наоѓаат во центарот на...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО