Free Porn
xbporn

Нè очекува долга и студена зима: Еве кога ќе падне и...

По врнежливо лето и топла есен, ќе дојде студена зима со многу врнежи, па првиот снег може да се очекува во декември, велат метеоролозите....

Поларниот вртлог ни носи снег до колена! Зимава нè очекуваат три...

Српскиот метеоролог Иван Ристиќ даде детална прогноза за претстојната зима во која, како што вели, не очекуваат три постудени периоди кои ќе донесат врнежи...

Сакате куќа на море – Богатите Украинци си одат, доаѓаат Турци,...

Од неодамна, на голем број Руси Будва им станува тесна, па си заминуваат. Некои од нив изјавуваат дека им е убаво морето, но дека...

Додека регионот се бори со невремиња: Метеорологот Попоски со изненадувачка прогноза...

Во период на пеколни температури и невремиња, метеорологот Славчо Попоски денеска на својот Фејсбук профил објави изненадувачка прогноза за промените на времево во земјава. „Од...

ПРВИОТ ЗАДОЦНЕТ ЗИМСКИ УДАР ПО СЕ ИЗГЛЕДА НИ ДОАЃА: Метеоролозите од...

Како што веќе подолго време прогнозираме, и предупредуваме, од средината на овој месец ни доаѓа голема промена навремето, а се поизвезен е и првиот...

Детална прогноза за јули: До средината на месецот чести врнежи од...

Временските услови стануваат се поекстремни, речиси секој ден ни доаѓаат катастрофи, а потоа доаѓа топлотен бран кога буквално не можете да дишете поради жештините... Тогаш...

МЕТЕРОЛОГ НАЈАВУВА: Три студени бранови не очекуваат оваа зима!

Положбата на циклонот што ќе се формира на границите на топлата и студената арктичка маса ќе фаворизира пообилни врнежи од снег во одредени делови...

Да се издржи до среда: Повторно вклучен метеоалармот во регионот-доаѓа ново...

Државниот хидрометеоролошки завод (ДХМЗ) на Хрватска соопшти дека по високите температури, регионот во наредните денови повторно ќе го зафати страшно невреме, а идентична прогноза...

Србин објави сметка од ручек во Грција и предизвика лавина од...

Во Фејсбук групата „Грција во живо“ објавата на еден корисник предизвика лавина коментари, пишува Курир.рс. Еден жител на Ниш ја објавил сметката од ручекот за...

Студен бран во Македонија: Но, ќе ни се врати „летото“!

Првиот снег вчера падна во Хрватска, Словенија и БиХ. Се забелеа врвовите на Платка кај Риека, планинскиот врв Кредарица на Јулијанските Алпи на надморска...

Капачите во Будва во паника: Забрана за пливање на популарната Словенска...

Поради лошиот квалитет на морето за капење, капењето е забрането на Словенската плажа 03 во Будва и на плажата Солили 01 во Тиват и...

Џефри Сакс брутално искрен: Го бомбардиравме Белград за да ја распарчиме...

Седумдесет и осум дена го бомбардиравме Белград. Апсолутно лош потег. Бомбардиравме една европска престолнина цели 78 дена, изјави професорот Сакс. Додаде дека целта била...

ОБЈАВЕНА ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува во јуни!

Блогот Severe Weather Europe (SWE) во саботата објави дека во јуни, над јужните и источните делови на Европа ќе доминира подрачје со висок притисок,...

Антициклонот Зевс ни носи високи температури, а потоа пак зима: Времето...

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време, повеќе сончеви периоди ќе има во западните делови, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе...

СЕ ПОИЗВЕСНО Е ЕСЕНСКО – ЗИМСКО СЦЕНАРИО! Подгответе се за пролетен...

Околу 15 април силен циклон од Атлантикот ќе ја зафати Европа и ќе донесе обилни дождови и посилно заладување, а овој циклон ќе донесе...

Игор Јуриќ за случајот со Данка: Единствената шанса за малата Данка...

Директорот на Центарот за исчезнати и малтретирани деца Игор Јуриќ, денеска истакна дека со оглед на изминативе години откако исчезна малата Данка Илиќ (2),...

Директор на млекарница во затвор, шестмина со доживотни последици: Ретка и...

Во Австрија пет лица починале како последица на труење со кајмак, еден од омилените српски млечни производи, пренесоа медиумите. Уште шест лица пак, ќе имаат...

ЗИМАТА НИ ТРОПА НА ВРАТА! Пристигнува првиот снег

Во својата најнова прогноза, српскиот метеоролог Иван Ристиќ најави дека ќе започне вистинска есен,а во планинските предели се очекува и првиот снег. - Како што...

Регионот на удар на леден циклон: ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ЗИМА!

По пролетните температури кои го одбележаа крајот на октомври и почетокот на ноември, во наредните денови тие нема да надминат 20 Целзиусови степени. Метеоролозите...

Спасувач од Планинарската служба: 90 проценти сме сигурни дека Данка не...

Спасувач од планинската служба кој повеќе од 20 часа ги водеше оние кои учествуваа во пребарување на теренот по малата Данка Илиќ (2), утрово...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети