Дома 2022

Годишна Архива: 2022

Првото бебе во 2022 година е машко

Првото бебе во 2022 година на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се роди во 00.01 часот. -Бебето е од машки пол, тешко...

Ева Богоевска, виолинистка, македонски репрезент на светските сцени: Треба само сакање, што е Ваше...

Родена е за сцена. Секое движење, гестикулација, мимика упатува дека е создадена за уметност, некои велат и за седмата, особено. Ева Богоевска ја има...

За новогодишната ноќ во Токсикологија примени 17 пациенти

Во текот на новогодишната ноќ на Универзитетската Клиника за токсикологија  Скопје се регистрирани 17 алкохолни интоксикации, од кои седум кај малолетници од 14 до...

Сончево со 18 степени во првиот ден од Новата година

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста, особено во североисточните делови. Ќе дува слаб...

Секој сака девојката да му изгледа фит, цврста, згодна…

Сонот може да стане реалност, но само од вас зависи колку се трудите да стигнете до зацртаната цел. Токму сонот стана реалност за македонската...

Филмски приказни кои пристигнуваат во 2022: Мерилин Монро, Аватар и судир на Месечината со...

На големото платно, како и на стриминг платформите во 2022 година ќе пристигнат филмски наслови кои публиката ги очекуваше подолг период. Станува збор за...

Родителите го оставиле пред манастир, имал хорор сообраќајка, но и блескава фудбалска кариера

Животната приказна на легендарниот француски фудбалер Франк Рибери е идеална за сценарио на холивудски блокбастер. Многу познати спортисти имаа исклучително тешки животни приказни, но онаа...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети