Free Porn
xbporn
Дома 2021 април

Месечна Архива: април 2021

ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ВО ДОМОТ НА АНА И ИГОР ДУРЛОВСКИ: Не мора да направиш големо...

На неколку километри од центарот на Скопје живее нивната бајка. Во семејната куќа во Сопиште го живеат својот заеднички сон за семејна поврзаност со...

ЕУ го обвини Епл за кршење на антимонополските правила

Регулаторите на Европската унија денеска ја обвинија американската компанија „Епл“ за кршење на антимонополските правила на европскиот блок и за нарушување на конкуренцијата во...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа на патот Куманово-Свети Николе

Мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, соопштија денеска од СВР Куманово. – Денеска во 15:17 часот во СВР Куманово било...

Хрватска: Секој што прележал ковид-19 ќе добие една доза вакцина

Во Хрватска официјално е одлучено дека луѓето кои прележале ковид треба да примаат само една доза вакцина. – Сега веќе има доволно податоци дека втората...

Русија забрани влез за осум граѓани на ЕУ

Русија забрани влез на осум државјани на земји од ЕУ, соопшти руското Министерство за надворешни работи, објави ТАСС. Претседателот на Европскиот парламент и шефот на...

Гламурозни велигденски јајца

  Елеганцијата е секогаш во тренд, а за овој празник можете да ја постигнете со внимателно избирање бои, светки, велигденски украси и многу креативност. Сè...

Мадагаскар на работ на глад, жителите се принудени да јадат скакулци и кактуси

Гладот го опустошува јужниот дел на Мадагаскар, каде што децата немаат што да јадат, по сушата и песочните бури што ги уништија посевите, соопшти...

Oд 15 јуни вакцинацијата против Ковид -19 е овозможена за сите возрасни граѓани во...

Распоредот на календарот за вакцинација се одржува како што беше објавено на крајот на март од страна на францускиот претседател. Со твит објавен денеска,...

УНЕСКО: 73 отсто од жените новинари во светот биле жртви на кибер напади

Речиси три четвртини од жените новинари во светот велат дека биле жртви на насилство преку Интернет и 20 отсто страдале од продолжување на овие...

Нема веќе рестрикции на вода во Тетово

Јавното комунално претријатие „Тетово“  најави дека од денеска нема да има рестрикции во водоснабдувањето затоа што се зголемиле количните вода кои се добиваат од...

Правосилна пресуда за Ратко Младиќ на 8 јуни

Второстепената пресуда во постапката против поранешниот командант на војската на босанските Срби, Ратко Младиќ ќе биде соопштена на 8 јуни, одлучи Хашкиот трибунал. Пресудата по...

Физичка пресметка меѓу затвореници во КПУ „Идризово“

Во СВР Скопје, вчера околу 18.50 часот било пријавено дека во полуотвореното одделение во Казнено-поправната установа „Идризово“, по претходна расправија, затвореникот Р.Е. (36) од...

Д-р Беќаровски: Дали ќе им верувате на црните мантии, или на белите мантили –...

Црно-бело Дали ќе им верувате на црните мантии во чии книги пишува дека земјата е плоча, или на белите мантили одлуката е само Ваша,...

Вакцинираните лица во Србија од 1 мај ќе добиваат дигитален ковид сертификат

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ соопшти дека од сабота, 1 мај, сите граѓани што се вакцинирани, ќе добијат дигитален ковид сертификат, јави дописникот на...

Балканската Атлантида скриена под калдрмата на Старата скопска чаршија!?

Каде се наоѓа „Балканската Атлантида“, или како што го нарекуваат митскиот град Јустинијана Прима. Српските археолози сметаат дека се наоѓа на локалитетот Царичин Град,...

Вархеји во вторник во посета на Скопје по повод испораката на вакцини финансирани од...

Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји в понеделник со посета на Србија ја започнува турнејата низ земјите од Западен Балкан, со чии официјални претставници...

Фајзер/БиоНТек поднесоа барање до ЕМА за одобрување на нивната вакцина за деца од 12...

Фајзер и БиоНТек потврдија денеска дека Европската агенција за лекови (ЕМА) понделе барање за проширување на примената на нивната вакцина против коронавирусот кај деца...

Ал Каеда: Војната против САД продолжува

Војната против САД е далеку од завршена и ќе продолжи на сите фронтови се додека не бидат протерани од остатокот на „исламскиот свет“, тврдат...

Албански државјанин паднал од тераса на куќа во Кичево

Рано утринава во 3.55 часот, кичевчанецот И.В. (57) во ОВР-Кичево пријавил дека од тераса лоцирана на првиот кат од неговата куќа на улица „11-Септември“...

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници: Да ги почитуваме мерките во празничниот...

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи Даријан Сотировски по повод големиот христијански празник Воскресение Христово Велигден, упати честитка до...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети