Дома 2020 декември

Месечна Архива: декември 2020

Во катедралата Нотр Дам во Париз на Бадник ќе се одржи концерт без верници...

На Бадник, на 24 декември ќе се организира концерт во катедралата Нотр Дам во Париз, но тоа ќе биде без присуство на верници или...

Во Скопје 202 санкционирани возачи

Само на територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 202 мерки, во рамки на засилените акциски контроли во областа...

Кутињо е (не)реална желба

Близок извор до таборот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, откри дека раководните лица на „старата дама“ се сериозно заинтересирани за услугите...

Почина Енвер Малиќи, заменик градоначалникот на Скопје

Заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи почина денеска од компликации предизвикани од вирусот Ковид 19. Енвер Малиќи беше избран за член на Советот на Град Скопје...

Тинејџерската ТВ серија “Кога паѓаш“ на Билјана Црвенковска доби Script Pool TV Award

Во рамки на Industry@Tallin&Baltic Event, тинејџерската ТВ серија во развој „Кога паѓаш“ на познатата македонска авторка и сценаристка Билјана Црвенковска ја доби првата...

Претседателот Пендаровски пред пратениците на 16 декември

Претседателот Стево Пендаровски на 16 декември ќе се обрати пред пратениците на Собранието на Република Македонија. Ова ќе биде второ годишно обраќање на Пендаровски во...

Блокада на Скопје напладне, Мицкоски се извинува за метежот

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува протест кој, според најавите треба да почне во 12:30 часот и да заврши до 14 часот. Ќе се протестора пред Министерството...

Знам дека еден ден ќе ме отпуштат

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше за можниот отказ од лондонскиот клуб поради слабите резултати. Денот кога решив да станам тренер, веќе знаев дека...

Епидемијата на ХИВ сè уште активен проблем на јавното здравје

Фокусот на пандемијата на Ковид-19, не смее да ги намали напорите да се справиме со епидемијата на ХИВ, која сè уште е активен проблем...

Зимски атак врз Симакан

Италијанскиот калчо гигант Милан ќе се обиде и за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на стандардниот првотимец во дресот на...

Ди Марија ќе игра за Интер

Се погласни се шпекулациите дека италијанскиот калчо гигант Интер ќе биде следната дестинација на аргентинскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Франција, тимот...

Средба на џинови: Јупитер и Сатурн на 21 декември во местоположба што не е...

Кога Сонцето ќе зајде на 21-ви декември, на денот на зимската краткоденица, луѓето кои ќе погледнат во небото ќе имаат можност да ги видат...

Интер посакува чудо, Ајакс го напаѓа ранетиот Ливерпул

Претпоследното коло од групната фаза во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, лесно може да се покаже како кобно за неколку тима кои важеа...

Регистрирани нови 336 случаи на Ковид-19, 32 починати, оздравени 554 лица

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95 -Куманово 10 -Штип 12 -Прилеп 27 -Тетово 11 -Струга 1 -Велес 30 -Битола...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети