Free Porn
xbporn
Дома 2020 март

Месечна Архива: март 2020

Документарецот за Анче Џамбазова премиерно в сабота – онлајн

Публиката ќе може да го погледне документарниот филм за актерката Анче Џамбазова на четврти април годинава, в сабота, онлајн со почеток во 20 часот...

Француски ветеринари предупредуваат дека мачките и кучињата не треба да се дезинфицираат со алкохол

Француското здружение на ветеринари денеска предупреди дека домашните миленици, особено кучињата и мачките не треба да се дезинфицираат со средства на база на алкохол,...

Италијанската Влада гарантира лекување на станарите во Домовите за стари лица

Владата на Италија може да гарантира дека луѓето во домовите за нега на стари лица ќе бидат лекувани од Ковид-19, соопштија властите во Рим. Според...

Договорена откупната цена на зелката до 20 април од минимум 15 денари за килограм

Откупната цена на зелката до 20 април ќе биде минимум 15 денари за килограм, ова денеска беше договорено на состонакот на министерот за земјоделство,...

Филипче: Која било здравствена институција што смета дека не може да лекува одредена состојба,...

Која било јавно здравствена институција што смета дека не може да лекува одредена состојба, без разлика дали станува збор за коронавирус или не, ги...

Пендаровски: Ситуацијата останува сложена, идниот развој на настаните ќе зависи од траењето на пандемијата

Ситуацијата останува сложена, а сите сценарија за идниот развој на настаните се оптоварени од главната непозната, а тоа е колку долго ќе трае пандемијата....

Вела откри зошто сега не е напаѓач на Барса

Мексиканскиот интернационалец од редовите на американскиот клуб Лос Анџелес, Карлос Вела, најпосле ја откри вистинската причина поради која пропадна неговиот трансфер во редовите на...

Филипче: Будно се следи состојбата во Куманово, но рано е да се процени дали...

Во Куманово се работи интензивно, будно ја следиме состојбата. Земени се повеќе материјали во однос на претходните денови, но многу е рано да се...

Српската Влада донесе економски мерки од 5,1 милијарди евра за помош на стопанството во...

Владата на Србија објави програма на пакет со мерки насочени кон намалување на негативните ефекти предизвикани од пандемијата на коронавирус и поддршка на српската...

Далеку од Македонијa синот на Татјана Лазаревска го прослави роденденот во Мелбурн

Фолк пејачката Татјана Лазаревска со сопругот Новица и синовите пред неколку години се пресели да живее и работи во далечна Австралија. И ако најпрво...

Испечете го најдобриот и најздрав компир во рерна

Комирите на повеќето луѓе им се омилен оброк, ама многумина ги избегнуваат омилените бидејќи се приготвуваат со пржење. Сепак, може да се усовршите во приготвување...

Лајен предупредува дека дезинформациите за Ковид-19 се опасни по живот

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, денеска предупреди за зголемениот број лажни вести кои кружат за заразата со Ковид-19. Таа предупреди дека цената...

Кумановец не ги почитувал здравствените прописи за вирусот COVID-19

Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на...

Филипче: Се задолжи ФЗО да изнајде решение за мајките на кои им завршува породилното...

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање во врска со изнаоѓање решение за мајките на кои во овој период...

Има луѓе, има надеж: Семејство изработува бесплатни маски

Како што објави на својот Фејсбук профил Ирена Кироска, нејзините родители за време на карантинот со полна пареа изработуваат маски за оние на кои...

Во функција три пункта за дезинфекција во Куманово

Во Куманово од денеска почнаа да функционираат три пункта за дезинфекција на возилата кои влегуваат во градот, објави денеска градоначалникот, Максим Димитриевски. До крајот...

Девет лица во тек на полицискиот час се движеле со возила низ Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за издавање казнен налог против девет лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на...

Сто скафандери за велешката болница донираше Уни Агро

Земјоделската компанија Уни Агро донираше сто скафандери за вработените во велешката болница. Овие скафандери се изработени од квалитетен материјал „кепер“ и имаат сертификат за сто...

Фросина Ристовска: Коронавирусот ќе нè научи полесно да се справиме со иднината

Секоја ситуација во која доживуваме дека ја губиме контролата и дека не можеме ништо да направиме, ги нагласува сите емоции кои една личност може...

Филипче: Се зголемуваат капацитетите за тестирање за коронавирусот

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека капацитетите за тестирање на граѓаните за коронавирусот во следните денови ќе се зголеми речиси за две...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети