Дома 2019 декември

Месечна Архива: декември 2019

Пендаровски: Дојде време за добри односи со Бугарија

Бугарија не извлече од тоталната изолација. Никола Груевски ја воспостави најтемната антибугарска пропаганда на поранешна Југославија. Историски парадокс беше наследникот на ВМРО да се...

Најстудено во Крива Паланка и Маврово, најмногу дожд во Охрид и Дебар

Во Крива Паланка и Маврово утринава се измерени -6 степени, во Берово, Лазарополе и Крушево -5, во Прилеп и Тетово -2 , во Куманово,...

Нова книга: Експресионизмот во македонската и светската уметност

„Експресионизмот во македонската ликовна уметност“ е најновата книга од историчарот на уметноста д-р Љубен Пауновски која ја издаде КРОДО од Скопје. Книгата има два дела....

Сончево, но студено време со мала локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево, но студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветр. Температура ќе биде во интервал од...

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети