Free Porn
xbporn
Дома 2019 септември

Месечна Архива: септември 2019

ПОЧНА НОВАТА СТУДЕНТСКА ГОДИНА НА ЕВРОПСКИ УНИВЕРЗИТЕТ: Топло добредојде на првиот академски час –...

На Европскиот универзитет, Скопје денеска се одржа првиот академски час и свечено беа промовирани дипломираните и магистрирани студенти со кој се заокружи уште една...

Толку од Лерој Сане

Извршниот директор на Баерн (М), Карл-Хајнц Румениге, непријатно ги изненади најверните фанови со изјавата дека актуелниот шампион на Германија, повеќе не е заинтересиран за...

Европскиот универзитет ги награди најдобрите фудбалери на турнирот „Сокол“

Kој мисли дека спортот и книгата не одат заедно, се излажал. Честопати најдобрите спортисти се и најдобри студенти, а најдобрите спортисти, пак, се тие...

Сугарески: Реализирани 71 процент од инвестициите во гасификацијата и 59 проценти кај патиштата

До крај на годината целосно ќе се реализираат инвестиците во гасификацијата кои сега достигнаа 71 процент, кај патиштата има реализација од 59 проценти, а...

На Европски универзитет ќе се одржи работилница „Позитивен начин на размислување…”

На Европскиот универзитет во Скопје во текот на месец октомври доц. д-р Зоран Крстевски ќе одржи четири работилници на тема: „Мотивација и свест за...

„Блумберг”: Македонија ќе добие датум за преговори со ЕУ  

ЕУ најверојатно ќе го одобри започнувањето на официјалните преговори за пристапување со Албанија и Северна Македонија следниот месец, сметајќи дека со тоа ќе се...

Во банките има доволно пари за кредитирање на граѓаните и фирмите

Депозитите на граѓаните во домашниот банкарски сектор растат со 10,5 отсто. Има повеќе депозити од апсорбционата способност на населението и фирмите. Најголемиот дел се...

Од денеска во аптеки ќе има лекови колку сакаш и кога сакаш

КВОТИТЕ ЗА ЛЕКОВИТЕ ЗАМИНАА ВО ИСТОРИЈАТА... Граѓаните од денеска можат лекот на рецепт да го подигнат во која сакаат аптеки и во било кој...

Домот на културата во Собри ќе добие нов покрив

Нова покривна конструкција наскоро ќе добие Домот на културата во валандовското село Собри со цел да се заштити од понатамошно руинирање и да се...

В сабота „Бела ноќ“

Концерти, изложби, кино, театарски претстави, 3Д видеомапинг и уште многу други културни содржини ќе бидат дел од 15. јубилејна „Бела ноќ“ во Скопје што...

Не ја заборавивме:Натали Грубовиќ го славеше вториот роденден на својата принцеза

Дали уште се сеќавате на поранешната, многу популарна, македонска Бинго-девојка и манекенка Наталија Грубовиќ? Можеби ќе кажете, кај ви текна сега на неа? Е,...

Разговор со Игор Анѓелков: Треба да им биде предизвик на домашните филмаџии првите остварувања...

„Двата слогани, ланскиот ‘Првиот никогаш не се заборава’ и годинешниот ‘Првоборци’ се алузија на фокусираноста на фестивалот на дебитантските остварувања, односно, на првите и...

Трговската размена со Бугарија во пораст, наскоро бизнис форум во Скопје

Зајакнување на трговските односи меѓу двете земји, отворање нови можности и перспективи за зголемување на трговската соработка, како и заедничкото претседавање на Република Северна...

ОУ „Коле Неделковски“ доби акустична училница

Основното училиште „Коле Неделковски” доби акустична училница која е донација од компанијата „Кнауф Македонија“. Станува збор за дел од проектот „Дишеме здраво, слушаме јасно,...

Нов модел на проценка на децата со попреченост, најави министерката Царовска

Во Центарот за функционална проценка и поддршка на деца и млади почна да се применува нов модел на проценка на децата со попреченост -...

Горивата поевтинуваат за еден денар

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата, коишто ќе стапат во сила од ноќеска на полноќ. Согласно новиот ценовник, малопродажните цени на...

Италијанскиот пејач Зукеро со стомакот, а сопругата во топлес

Популарниот италијански пејач Зукеро Форнакјари, кој имавме можност да го слушаме и кај нас во Македонија, го користи долгото топло лето на најдобар начин....

Риболовци од Струмица уловија сом од 50 килограми на Дојранско Езеро

Спортските риболовци Никола Полизовски и Александар Христоманов од Струмица, во неделата, околу 17 часот, уловија сом тежок точно 50 килограми. – Сомот го уловивме со...

Започнува зимското работно време

Јавното претпријатие „Градски паркинг“ ги известува сите граѓани дека од утре започнува зимско сметање на работното време на јавните површини наменети за паркирање (зонско)...

Се дегустираше храна и специјалитетот чомлек на Таste Krusevo 

Oд 27 до 29 септември во Крушево се одржа Фестивалот на храна и култура „Таste Krusevo“, кој донесе гости и учесници од цела држава...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети