Дома 2018 март

Месечна Архива: март 2018

Дали би се осмелиле да ја испробате?: Ова е омилената боја за коса за...

Доколку сте случајно во потрага по совршената комбинација на бела, сина и сива боја на коса, некој ја завршил работата за вас. По боите за...

Високи функционери на НАТО и ЕУ во посета на Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се сртене со помошникот на генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика, амбасадорот Алехандро Алваргонзалес и...

Анкета: За поголемиот број Американци, Трамп е расист

Повеќе од половината граѓани на САД, вклучително и голем број јужноамериканци и афроамериканци сметаат дека претседателот Доналд Трамп е расист, покажува анкетата на Националниот...

Казна од 240 милиони долари за „Дојче банк“ поради каматните стапки

Германската „Дојче банк“ се согласи да исплати 240 милиони долари надомест поради здружување со други банки за да влијае врз вредноста на каматните стапки...

Писмата на Праљак се „штури, јасни и без патетика“

Истражителите на Обединети нации неодамна доставија две писма од Слободан Праљак, кој се уби во судница на Хашкиот трибунал. Тој напишал две писма на 27...

Македонска музика во холандска колекција

Во просториите на ансамблот „Танец“  денеска ќе се одржи кратка презентација на Питер Ендендајк, колекционер на македонска музика од Холандија и ќе биде поставена...

Во Србија објавен црвен метеоаларм

Хидрометеоролошкиот завод на Србија за денеска до недела прогласи црвен метеоаларм што значи дека се прогнозираат „особено опасни временски појави“. Денеска, утре и во сабота,...

Студеното време го затвори аеродромот во Женева

Аеродромот во Женева денеска е затворен поради многу студеното време, што неделава погоди голем број делови од Европа. - Поради многу лошите временски услови аеродромот...

Од скопскиот аеродром отстранет и споменикот на Александар Македонски

Од скопскиот аеродром синоќа е отстранет споменикот на Александар Македонски, откако пред неколку дена беше тргнат и натписот „Александар Велики“. Споменикот на аеродромот беше поставен...

Милан ќе се бори за првиот трофеј по пауза од седум години

Екипата на Милан се пласираше во финалето во Купот на Италија, откако по изведување на пенали беше подобар од екипата на Лацио. “Росонерите” како гости...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО