Дома 2017 декември

Месечна Архива: декември 2017

Србинка силувана во Тетово

Дваесет и четири годишна србинка од Ниш на 27 овој месец била силувана и ограбена од тетовец кој и помогнал да влезе во Македонија...

Кикиљас: Ако Ципрас и Каменос не можат да се договорат за името, да поднесат...

Одговорниот за безбедност во грчката опозициска партија Нова демократија Василис Кикиљас во интервју за весникот „Real news“ упатува критики до коалициската влада во однос...

Македонците најмногу јадат леб и пијат газирани сокови

Леб, компири, ориз, пилешко месо зелка, пиперки, јаболки и лубеници се меѓу производите што годишно најмногу ги конзумираат граѓаните во Македонија. Статистиката покажува дека просечно...

Мајко: И Албанија е против укинување на Специјалниот суд

Албанија се приклучи на притисоците на САД и Велика Британија кон Приштина да не го укинува Специјалниот суд за воени злосторства на Косово и...

Авион на Визер, кој летал од Грузија кон Кавала, принудно слетал во Софија поради...

Авион на компанијата Визер, кој летал од Грузија до Кавала, бил принуден да слета на аеродромот во Софија поради удар од гром, јави грузиската...

Путин: Русија ќе продолжи да и помага на Сирија за заштита на нејзиниот суверенитет

Рускиот претседател Владимир Путин во новогодишно писмо до сирискиот претседател Башар Асад истакнува дека Русија ќе продолжи да ги поддржува напорите на Сирија за...

Бившата на Ван дер Варт ги „запали“ плажите во Калифорнија

Поранешната сопруга на холандскиот фудбалер Рафаел ван дер Варт повторно измамува машки воздишки. Силви Меис одлучи божиќните празници да ги мине во сончевата Калифорнија, а...

АНТОНИЈА РИСТОВСКА СО ПРЕПОРАКИ:Најважно е да се чувствувате удобно за да можете да се...

Дизајнерката Антонија Ристовска вели дека најважно од се во однос на изгледот на новогодишната ноќ е да бидете свои и оригинални. “Мојот совет е секогаш...

ДЕКАНКАТА НА АРТ И ДИЗАЈН НА ЕУРМ, ЈАНА МАНЕВА – ЧУПОСКА СОВЕТУВА: Лампионите светат...

Деканката на катедрата за арт и дизајн на Европскиот Универзитет во Скопје, проф. д-р Јана Манева Чупоска ги советува припадничките на понежниот пол за...

НАТАША МАЛИНКОВА:Со внимание ги бирам новогодишните подароци за најмилите!

Наташа Малинкова вели дека периодот пред Нова Година и после него и е еден од омилените баш поради фактот што истиот може да ги...

СТОЈНЕ НИКОЛОВА СО ПОСЕБНА НОВОГОДИШНА ЖЕЛБА: Дедо Мраз донеси ми го Богац за маж!

Стојне Николова во последните неколку години е една од најбараните, но и најплатени пејачки на домашен терен. Новогодишните празници ќе ги помине работно, во...

И фолк, и поп, и … Концерти за сечиј вкус!

И оваа 2017 година, веќе во заминување, кога е домашната концертна сцена имавме од се по нешто. За секого според вкусот. И домашно, и...

Гвардиола ќе ја освоеше титулата со овој Јунајтед!

Легендарниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер, не крие дека не е фан на Жозе Мурињо. Изгледа дека прашањето за освојувачот на годинешната титула во Премиер...

Готово е – Кутињо се сели во Барса!

Бразилскиот репрезентативец Филип Кутињо е многу блиску до трансфер во Барселона, тврдат каталонските медиуми. Ел Мундо Депортиво на својата насловна страница објави информација од агентите...

Хакинен: Марцедес и Ферари треба да внимаваат од Верстапен

Поранешниот двократен Формула 1 шампион, Мика Хакинен вели дека младиот Макс Верстапен бил најдобриот возач во сезоната која измина, приклучувајќи се на се поголемата...

Ѓоковиќ ги шокираше фановите со уште една лоша вест

Србинот Новак Ѓоковиќ во текот на вчерашниот ден ги информираше своите фанови дека нема да настапи на егзибицискиот турнир во Абу Даби, а дека...

Лукајиќ: Во овој момент не сме физички подготвени за денешната кошарка

Македоснкиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје, синоќа во Задар претрпе нов пораз во АБА лигата. Храватскиот тим Задар беше поуспешен со 105:80 во првиот натпревар...

Теодосиќ е од друга планета: Ваква асистенција не сте виделе!

Српскиот кошаркар Милош Теодосиќ се почесто го краде шоуто со своите настапи во НБА лигата и предизвикува посебни реакции меѓу фановите со генијалните потези,...

Во полошките локали годинава откриени 112 странски и 53 македонски државјанки

Во 25 полициски контроли во локали во Полошко, годинава биле откриени 112 странски и 53 македонски државјанки, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според...

Александар, Александра, Јован, Јована… најчести имиња во 2017

Александар, Александра, Јован, Јована, Миахил, Маихаела, Максим се меѓу најчестите имиња на новородените деца во 2017 година. Според Управата за водење матични книги, чести се...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО