Дома 2017 септември

Месечна Архива: септември 2017

Шилегов: Ќе бидеме отворени за младите и одлуките ќе ги носиме во консултација со...

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за Град Скопје, Петре Шилегов при денешната посета на општина Бутел најави мерки со кои младите ќе имаат значајна...

Касами: Ќе го решиме проблемот со депонијата и со загадувањето

Претседателот на движењето Беса и кандидат за градоначалник на општина Тетово Биљал Касами денеска на прес-конференција во партиското седиште во Тетово зборуваше за решавање...

Под црковна грижа нашиот народ го зачувал и јазикот, и името и душата, се...

Ништо наше не траело толку долго и не било толку плодоносно и спасоносно како Охридската архиепископија. Израсната врз проповедта на Светиот Апостол Павле, надградена...

Груевски:Исклучително важно е на 15 октомври сите да излезат со поддршка за нова ера...

Подготвивме документ, нова ера за наредната декада, откако ова помрачување што го донесе СДСМ ќе си замине, а тоа ќе се случи на локалните...

Заев: Без развиени села нема напредок ниту на градовите

Бев градоначалник 12 години и знам дека без развој на селото не е возможен напредок ниту на градовите, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев...

Богдановиќ: Центар ќе стане модерна, зелена и чиста општина

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ и Коалицијата, Саша Богдановиќ вечерва им ја претстави својата програма за работа на жителите на населбата...

„Сулејман“ и Кристијан Беил ќе снимаат филм во Србија

Турскиот актер, Халит Ергенч (47) кој со славата се здобил како Сулејман Величествениот во истоимената серија во Србија ќе го снима филмот „Јаничар". Освен улогата,...

Годишна изложба на ликовни уметници од Струга

Во Центарот за култура „Браќа Миладиновци" во Струга вечер во 19.30 часот ќе биде отворена 12. Годишна изложба на ликовни уметници од Струга. Со свои...

Раде Шербеџија во ноември во Скопје!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда Раде Шербеџија на 4 и 5 ноември ќе одржи два...

Виктор Апостоловски премина во рапери!

Виктор Апостоловски идната недела ќе ја промовира темата "Во срцето" која е негово комлетно авторско дело, но овојпат наместо да ги пее стиховите, битолчанецот...

Наташа завчера се омажи, а веќе има проблеми со семејството на сопругот!

Само што се омажи за својот партнер Лука Лазукиќ, Наташа Беквалац, како што пренесуваат медиумите во соседството, веќе има проблеми со неговото семејство. Според...

Наша Тијана плукната Лепа Брена!

Подготовките пред стартот на новата сезона на серијалот "Твоето лице звучи познато" се пред крај, а веќе е познато и кого се ќе имитираат...

Натали Грубовиќ роди ќерка!

Екс лото девојката и своевремено еден од нашите најуспешни модели, Наталија Грубовиќ, вчера доби ќерка. Таа се породила во Скопје, и се чувствувала добро....

“Pretty Woman” наскоро на Бродвеј, музиката ја пишува Брајан Адамс

Романтичната комедија "Pretty Woman", со која се прослави Џулија Робертс, од есен ќе почне да се прикажува на Бродвеј, пишува BBC. За музиката ќе се...

Каролина првата Македонка која се фотографираше за Плејбој

Популарно издание на најпознатиот магазин во светот "Плејбој" кусо време го имаше и на домашниот пазар, а ова се нашите моми кои ја красеа...

Антониа Гиговска растура со снимање песни!

Младата пејачка Антониа Гиговска, која јавноста ја запозна преку регионалното талент шоу "Ѕвездичките на Пинк" и главната улога во македонскиот мјузикл "Тајно моја", деновиве...

Коки виолината ја замени со микрофон!

Коки Јанков и неговата "Тајфа" го промовираа видеото за песната "Песно стара". Станува збор за тема која е комплетно авторско дело на Венко Серафимов...

Од сите жени ја одбра неа – Хју Хефнер ќе почива покрај Мерилин Монро

Хју Хефнер, основачот на Плејбој, уште во 1992 година, за 75 илјади долари го купи гробното место на гробиштатат Вествуд. Тој ќе биде погребан...

Мисли ми навираат, а немам мозок за да ги обработам!

Една од миленичките на славниот Хју Хефнер можеби и најголема, Памела Андерсон со потресна порака се прости од основачот на Плејбој. Господине Хефнер, мисли ми...

Софија Вергара е најплатена актерка за 2017

Колумбиската актерка Софија Вергара шести пат по ред е прогласена за најплатена телевизиска актерка. Вергара само во 2017 година заработила околу 41 милион долари, објави...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО