Се појавија први снимки од земјотресот во Мексико:Пукаат стаклата на излозите, се нишаат лустери, тлото чудно тресе/видео

99

По силниот земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала што вечерва го погоди Мексико, на социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како пука стаклото од излозите.

– Се чувствував чудно кога земјата почна да се тресе, прозорците се скршија – стои во описот на објавата на платформата „Х“ (поранешен Твитер)

 

Второто видео е снимено во кафуле во Мексико, а на него се гледа како се лулаат лустерите.

Инаку, епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Куалута на длабочина од десет километри.