Џордан сакал да ја задоволи Мадона, но таа го избрала – Скоти Пипен

532

Поранешниот помошник тренер на Чикаго Булс, Џони Бах, даде едно шокантно тврдење со кое фрли дамка врз човечките квалитети на големиот Мајкл Џордан!

Бах беше асистент на Фил Џексон кога „Биковите“ доминираа во НБА лигата во 90 -тите, а општо е познато дека Џордан беше главната фигура на тимот. Сите други, без разлика на игрите, беа во негова сенка, а ова особено важеше за Скоти Пипен, за кој многумина мислат дека е можеби најважниот за просперитетот на Чикаго.

Можеби затоа Џордан беше малку љубоморен на Пипен и се обидуваше секогаш да биде пред него, но не успеа во едно – со Мадона! Имено, Пипен своевремено бил во врска со познатата поп пејачка што Џордан сакал да му ја украде на својот соиграч.

  • Требаше да ги видите како девојките го чекаа Пипен каде и да отидевме. Мадона го собираше со лимузина во која имаше џакузи секој пат кога доаѓавме во Лос Анџелес. Џордан беше љубоморен и сакаше да ја заведе. Тој и рече дека подобро ќе ја задоволи, но Мадона рече дека таква можност не постои, открива Бах.

Интересно, Пипен не беше единствениот играч на Булс со кој Мадона беше интимна. Сите се сеќаваат како пејачката имаше бурна врска со Денис Родман пред да пристигне во Чикаго.

  • Мадона ми рече дека ако забремени, ќе ми даде 20 милиони долари. Еднаш бев во Лас Вегас кога ми се јави и ми рече да одам бидејќи има овулација. Бев таму за пет часа, се присети Родман неодамна.

Што се однесува до Пипен, вреди да се спомене дека споменатиот кошаркар навистина се налути по документарниот филм „Последниот танц“ кој е посветен на Џордан. Поточно, тој беше лут на својата улога во споменатиот филм.

Пипен подоцна имаше големи проблеми во бракот, бидејќи тогашната сопруга Ларса го изневери со кошаркар на Кливленд. Парот потоа се разведе во 2018 година, а Ларса, во меѓувреме, стана „барана риба“ во светот на џет-сетот.