Џони Деп заработи милиони, но не од глумата: Актерот има нова неочекувана професија/ФОТО

1227

Џони Деп ја смени професијата. Никогаш нема да погодите што прави сега, но актерот Џони Деп реши да ја промени професијата, па веќе некое време се занимава со сликање и одлично заработува.

Лимитирана серија на реге ѕвездата Боб Марли, писателот Хантер С Томпсон и актерите Хит Леџер и Ривер Феникс беа пуштени во продажба во галеријата за ликовни уметности Castle во Ковент Гарден во Лондон минатиот понеделник. одлично заработува.

Вчера, портпаролот на галеријата изјави дека смелите отпечатоци во светли бои, кои чинат по 4.500 фунти или 17.500 фунти за сите четворица, речиси се распродадени за пет дена.

– Во петокот речиси сите беа продадени, останаа уште неколку парчиња река Феникс.

Ова е втора изложба од колекцијата „Пријатели и херои“ на Деп што се продава во Велика Британија.

Првиот, во кој настапуваа легендата на фолк музиката Боб Дилан, Ролинг Стоун Кит Ричардс, актерката Елизабет Тејлор и актерот Ал Пачино, исто така се распродаде за неколку часа минатиот јули.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Castle Fine Art (@castlegalleries)