Шут-карта за Онана

3790
epa09970342 Goalkeeper Andre Onana attends the Integration Heroes Match charity soccer match at the Giuseppe Meazza stadium, Milan, Italy, 23 May 2022. The meeting was organized by former Barcelona and Inter Milan player Samuel Eto’o to promote inclusiveness and multiculturalism. EPA-EFE/Daniel Dal Zennaro

Еден дел од британските медиуми ја пласираа и информацијата дека после само неколку недели соработка, раководните лица на Манчестер Јунајтед сериозно ја разгледуваат и опцијата да стават крај на соработката со камерунскиот голман, Андре Онана кој беше купен од Интер за 55 мил. евра. Истите медиуми тврдат дека доколку се реализира таквото сценарио, челниците на „црвените ѓаволи“ ќе се обидат да ги осигураат услугите на голманот на Атлетико (М), Јан Облак.