Што остана од Петриња по разорниот земјотрес, објавена видео снимка

222

Хрватското министерство за внатрешни работи објави видео снимено од воздух од Петриња, градот што беше најпогоден од земјотресот со јачина од 6,2 степени по Рихтер, кој што пред два дена ја погоди Хрватска.


Разорниот земјотрес што ја погоди Хрватска во вторникот и однесе седум животи, а десетици беа повредени.