Шокантен почеток на новата сезона на емисијата -првпат голотија на сцена

269

Шоуто „Saturday Night Live“ ја започна својата 47 -та сезона – со голотија.

Гостинка беше пејачката Кејси Масгрејвс (33), која пееше на сцената додека на себе  носеше само чифт каубојски чизми. Таа ја изведе песната „Justified“ од нејзиниот нов албум целосно гола, а стратешките места ги покри со гитара.

View this post on Instagram

 

A post shared by K A C E Y (@spaceykacey)

 

Тоа беше првиот гол момент во историјата на ова забавно шоу.

„Таа беше гола. „Презедовме мерки на претпазливост, и ова беше првпат ова да се случи во шоуто“, потврди публицистот Кејси Масгрејвс за „Variety“.

По провокативниот настап, Кејси уште еднаш се врати на сцената за да ја изведе песната „Camera Roll“.

Потоа се појави целосно облечена, во фармерки и фланелен кошула. На Твитер, Масгрејвс, осврнувајќи се на нејзиниот настап, сподели слика од познатата сцена од филмот „Форест Гамп“, во која enени настапува гола, покриена само со гитара.

Кејси Мусгрејвс е кантри пејачка, добитник на неколку Греми награди, вклучувајќи го и албумот на годината и најдобрата кантри песна.

Кејси ја започна својата кариера на 18 -годишна возраст, заработувајќи со снимање демо снимки, а нејзината мајка ја одведе на локални музички фестивали.

Нејзината професионална кариера започна во 2008 година додека живееше во Остин кога нејзиниот талент го откри продуцентот Мон Робисон.

Четири години подоцна, таа го издаде својот деби -сингл „Merry Go‘ Round “, што беше голем успех, а веќе на 56 -то доделување на Греми наградите, пејачката беше номинирана во четири категории заедно со Тејлор Свифт и Лорд.