Шкринар последен зимски подарок

43
epa09676406 Inter Milan?s Milan Skriniar celebrates after scoring the 2-1 goal during the Italian Serie A soccer match between FC Inter and SS Lazio at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 09 January 2022. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, ќе се обиде до крајот на зимскиот преоден рок да го комплетира трансферот на словачкиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Милан Шкринар. Централниот дефанзивец има договор со „нероазурите“ до крајот на актуелната сезона и затоа Интер сака веднаш да го продаден на ПСЖ за 20 мил. евра.