Шакира за прв пат проговори во јавноста за разделбата со Пике: Се обидов да ја скријам ситуацијата од децата

1221

Колумбиската пејачка Шакира за прв пат проговори за разделбата со Жерар Пике по 12 години заедно и две заеднички деца, но одлучи да не зборува за неговата нова врска со многу помлада жена за која тврдат дека е нејзина копија.

Шакира беше искрена за тоа колку тежок беше животот во последните месеци бидејќи нејзината врска со фудбалската ѕвезда целосно се распадна.

Пејачката со фудбалерот има два сина од кои неодамна го доби целосното старателство, а сега ги даде првите јавни коментари за раскинувањето.

„Навистина е тешко да се зборува за ова во живо, особено затоа што ова е прв пат да се осврнам на оваа ситуација во интервју. Досега само молчев и само се обидував да ја обработам целата ситуација. Ух, и да, тешко е да се зборува за тоа, особено затоа што сè уште поминувам низ тоа, и затоа што сум во очите на јавноста, и затоа што нашата разделба не е како нормална разделба, така што ова е тешко не само за мене , но за моите деца. Неверојатно тешко“, објасни пејачката.

Таа напомена дека на целото нејзино семејство му било тешко постојано да следи и објавува детали од нејзиниот приватен живот.

„Сè на сè, тешко е. И се обидов да ја скријам ситуацијата од моите деца. Се трудам да го направам тоа и да ги заштитам, бидејќи тоа е мојата мисија, број еден во животот. Но, потоа слушаат работи на училиште од своите врсници или наидуваат на некоја непријатна вест на интернет и тоа навистина влијае на нив“, заклучила таа.

Шакира беше запрашана како прифатила дека нивната врска е завршена, но остана цврста за новата романса на нејзиниот поранешен.

„Мислам дека тие детали се премногу приватни за споделување, барем во овој момент… сето тоа е толку сурово и ново. Можам само да кажам дека вложив се што имав во таа врска и моето семејство“, тажно рекла Шакира.

Таа зборуваше дека имале „номадски живот“ пред нивните деца да тргнат на училиште, а потоа се преселиле во Барселона за фудбалската кариера на Пике, наместо тој да се пресели во САД поради неговата музика.

„И така, еден од нас мораше да го направи тој труд и жртва. Токму тоа го направив – ја ставив кариерата на втор план и дојдов во Шпанија да го поддржам за да може да игра фудбал и да освојува титули. Тоа беше жртва на љубовта. Благодарение на ова, моите деца добија ваква мајка, а јас со нив имам неверојатна врска која е нераскинлива и не одржува. Тоа е тоа. Тоа е се што можам да кажам“, заклучи таа.