Хороскопот знае: Секој знак треба да внимава само на едно нешто за да биде среќен

99

Не постои универзален закон или рецепт за среќа, ама сепак, хороскопот открива што е потребно за секој од знаците да дојдат или да го препознаат начинот како до сопствената среќа-како да се чувствуваат удобно во сопствената кожа или како да бидат исполнети.

Овен

Никој не е совршен, ниту вие. Престанете да си вршите притисок самите на себе да бидете секогаш најдобри во сè. Колку побрзо го научите тоа, толку побрзо ќе можете да се прифатите себе си, со сите ваши маани, и да бидете среќни.

Бик

Не мора да бидете во сериозна врска за да бидете среќни. Единствената важна работа е секогаш да си бидете лојални и искрени на себе, и таа врска може да биде многу страствена, полна со љубов. Бидете свој партнер!

Близнаци

Заборавете на малите, бесмислени разговори и дозволете си да развиете сериозна, длабока комуникација со другите. Кога ќе им се отворите на пријателите, ќе можете да имате посилни, поискрени пријателства и тоа ќе ве направи среќни.

Рак

Опкружете се со оптимистички луѓе кои ќе ги поддржуваат вашите соништа кога ви е потребно, но исто така ќе ги ви ги бришат солзите кога сте тажни. Кога ќе почувствувате поддршка од блиски луѓе, ништо нема да може да ве запре!

Лав

Посветете ги својата енергија и време на нешто „поголемо“ од себе. Добротвен проект ќе ви помогне да разберете што е највредно – големо срце – и ќе ви помогне да се сакате повеќе.

Девица

Престанете да ги задоволувате другите и ставете се на прво место. Во моментот кога ќе се ослободите од потребата да ги направите сите среќни и да поставите некои граници, ќе почувствувате дека другите конечно ве почитуваат. Научете да кажувате не и слободно да го искажувате своето мислење, тоа ќе ви даде „крилја“.

Вага

Пронајдете рамнотежа во секојдневните активности. Немојте да се посветувате премногу само на една обврска, и обидете се да најдете време за одмор и дружење. Кога ќе научите да ја насочувате својата енергија на повеќе работи во текот на денот наместо само на една, ќе бидете многу посреќни и поспокојни.

Шкорпија

Вие сте прилично лути и иако можеби не сте свесни за тоа, тоа сериозно влијае на сè во вашиот живот. Научете да простувате и да заборавате. Откако ќе престанете да се „држите“ до работите од минатото, ќе можете да бидете целосно среќни во сегашноста.

Стрелец

Соочете се со фактот: вие сте многу кавгаџиско момче. Но, пред да започнете расправија со некого следниот пат, обидете се да имате мирен разговор. Realizeе сфатите дека избегнувањето на друга драма ќе ви помогне да бидете многу посреќни и послободни.

Јарец

Вие не можете само да размислувате за работа, да најдете време да му се посветите и на приватниот живот. Фокусирајте се на она што е важно, не можете да живеете бизнис, тоа нема да ве направи среќни.

Водолија

Не дозволувајте никој да ве убеди дека не сте доволно добри затоа што сте. Кога ќе ги прифатите сите ваши маани и ќе ги покажете, ќе имате многу поголема самодоверба. Прифатете се онакви какви што сте, и другите тогаш ќе ве прифатат.

Риби

Постојаната загриженост за иднината нема да ви даде можност да уживате во сегашноста. Затоа, научете да го живеете животот од ден на ден, не размислувајте за утре! Само тогаш ќе научите да бидете среќни во сегашноста!